Agnieszka Woźniak-Starak apeluje w obronie TVN. "Wolne media są fundamentem demokracji"

Agnieszka Woźniak-Starak apeluje do prezydenta
Agnieszka Woźniak-Starak apeluje do prezydenta
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

20.12.2021 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agnieszka Woźniak-Starak zabrała głos w sprawie "Lex TVN". Zwróciła się bezpośrednio do prezydenta. Nie ma wątpliwości, że ograniczanie wolności mediów ma zgubny wpływ na demokrację.

"Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki" – pisze Agnieszka Woźniak-Starak na Instagramie. To reakcja na przegłosowana przez Sejm ustawę potocznie zwana "lex TVN".

Dziennikarka dołącza do protestu i zachęca swoich fanów do podpisywania apelu w obronie TVN. To jednak nie wszystko. Prezenterka zwraca się tez bezpośrednio do prezydenta. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski – pisze w krótkim, acz wymownym poście.

"Apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN", podsumowuje. Akcje w obronie TVN popierają także inne gwiazdy stacji, jak Anita Werner, czy Martyna Wojciechowska, ale także inni znani i lubiani. W protestach wzięły udział m.in. Marzena Rogalska i Marianna Schreiber.

Przypomnijmy, że sejmowa komisja kultury w piątek ku zaskoczeniu wszystkich wznowiła prace nad ustawą "lex TVN". Przeprowadzono głosowanie, na drodze którego ustawa wróciła do Sejmu. Po burzliwej debacie posłowie Zjednoczonej Prawicy zagłosowali przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu "lex TVN". Za głosowało 229 posłów, przeciw było 212. 11 się wstrzymało. Teraz wszystko zależy od prezydenta, na którego biurko trafiła i który ma 21 dni na podjęcie decyzji w sprawie ustawy.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także