Trwa ładowanie...

Agnieszka Sitek zniknęła z ekranów na długie lata. Wróciła w programie TVP

Agnieszka Sitek to niezapomniana Weronika z serialu "Złotopolscy", która po odejściu z serialu w 2001 r. praktycznie przestała się pojawiać w telewizji. Ostatnio gościła w programie TVP, co w jej przypadku jest nie lada wydarzeniem.

Agnieszka Sitek zniknęła z ekranów na długie lata. Wróciła w programie TVPŹródło: AKPA
dx7tlxw
dx7tlxw

Agnieszka Sitek oprócz "Złotopolskich" miała role w m.in. w "Wiedźminie", "Sztosie", "Zabić Sekala" i różnych spektaklach telewizyjnych. Absolwentka PWST w Warszawie przez ostatnie 20 lat zagrała jedynie w czterech produkcjach (ostatnio w 2015 r. miała epizod w "Na dobre i na złe") i nic nie wskazuje na to, by zamierzała wrócić do kariery aktorki filmowej i telewizyjnej. W studiu TVP pojawiła się ostatnio przy okazji kręcenia programu "Wielki test o karnawale".

Obejrzyj: Agnieszka Sitek wróciła na salony. Co się z nią działo?

We wrześniu zeszłego roku Sitek brała też udział w nagrywaniu show "Wielki Test. Ekranizacje polskiej literatury". Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami 46-latka nie pojawia się w telewizji i unika uwagi mediów. Obecna sytuacja jest pokłosiem odejścia z serialu "Złotopolscy", z którym była związana od początku (1997) do 2001 r.

dx7tlxw

- Zrezygnowałam z roli po długiej rozmowie z nieżyjącym już Marianem Terleckim, ówczesnym współproducentem serialu. Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś "życzliwy" zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało – tłumaczyła przed laty w "Życiu na gorąco".

Agnieszka Sitek - tak dziś wygląda:

scena z: Agnieszka Sitek, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA AKPA
scena z: Agnieszka Sitek, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA Źródło: AKPA

Odejście z serialu było szeroko komentowane, ale Sitek szybko i skutecznie usunęła się w cień. Nie zależało jej na popularności. Skupiła się na dalszym rozwoju - skończyła studia na Wydziale Nauk Pedagogicznych, na kierunku pedagogika specjalna i prowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Choć od lat nie pojawia się w produkcjach filmowych i telewizyjnych, to nie zrezygnowała z aktorstwa. Od 2009 r. jest zaangażowana w działalność Teatru TM.

dx7tlxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx7tlxw