Trwa ładowanie...

Agnieszka Grochowska o ''Wałęsie'': Nie gram, tylko ogarniam [wideo]

Agnieszka Grochowska o ''Wałęsie'': Nie gram, tylko ogarniam [wideo]
d4cw5ve
d4cw5ve

W filmie Andrzeja WajdyWałęsa” w rolę charyzmatycznej żony przywódcy Solidarności wciela się *Agnieszka Grochowska. - _Mam niezwykłą przyjemność grać Danutę Wałęsę, osobę dla mnie niezwykle fascynującą_ – mówi aktorka.*

Żona słynnego Lecha Wałęsy jest matką ośmiorga dzieci, która bardzo często musiała radzić sobie sama z wychowywaniem potomstwa - mąż był przecież w tamtych czasach bardzo silnie zaangażowany w działania opozycyjne. W domu bywał więc rzadko.

Przez plan filmowy przewinęło się 22 młodych aktorów, którzy wcielali się w potomstwo Państwa Wałęsów w różnym wieku. - Czasem mam takie wrażenie, że ja prawie w ogóle nic nie gram, muszę tylko te dzieci jakoś ogarnąć – wyznaje ze śmiechem Agnieszka Grochowska, która prywatnie nie jest jeszcze mamą.

Agnieszka Grochowska opowiada o pracy w filmie "Wałęsa":

Mimo wielu różnic Agnieszkę Grochowską i Danutę Wałęsę łączy jedna ważna cecha. Reżyser nie bez kozery wybrał właśnie tę aktorkę do roli Wałęsowej. - Agnieszka Grochowska właśnie ma taką głęboką, ludzką prawdę, którą chciałem uzyskać w przypadku tej postaci – wspomina Andrzej Wajda.

Choć od lat żyła w cieniu męża, nie ma wątpliwości, że Danuta Wałęsa jest wielką kobietą – cierpliwą, wytrwałą, odważną. Takie właśnie kobiety - szczególnie 8 marca, czyli w dniu ich święta, powinny być nagradzane za siłę charakteru, którą podbijają na co dzień świat.

d4cw5ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cw5ve