Agnieszka Dymecka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Była pogodynką TVP
W grudniu 2018 r. niespodziewanie zmarła Agnieszka Dymecka. Znana i ceniona przez widzów prezenterka pogody, która przez wiele lat była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP. Do dzisiaj wiele tajemnic związanych z jej śmiercią pozostaje niewyjaśnionych.
Agnieszka Dymecka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Była pogodynką TVP
Agnieszka Dymecka zaczęła pracę w TVP w 1991 r. Pogodynką była aż do 2006 r. W swojej karierze pełniła też funkcję szefowej Redakcji Pogody TVP. Gwiazda telewizji, tak lubiana przez widzów, zmarła 27 grudnia 2018 r. Miała 51 lat. Początkowo podawano informację, że przyczyną jej śmierci była poważna choroba, ale w styczniu 2019 r. okazało się, że prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.
Agnieszka Dymecka przez ponad 15 lat z pasją i profesjonalizmem prowadziła prognozę pogody w popularnym programie informacyjnym "Panorama". Widzowie pokochali ją za jej charyzmę i sposób prowadzenia audycji. Dla wielu z nich wiadomość o rezygnacji Dymeckiej z dalszej współpracy z telewizją była prawdziwym zaskoczeniem.
Nikt się nie spodziewał, że 12 lat później media obiegnie informacja jeszcze bardziej szokująca i niestety tragiczna.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie" i "Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.
Agnieszka Dymecka była lubianą pogodynką
W 2006 r. Dymecka zdecydowała się na zaskakujący krok - odeszła z telewizji. Dołączyła do radia, gdzie prowadziła własne audycje dla programów "Cztery pory roku" oraz "Lato z radiem". Jednak nie minęło wiele czasu, a prezenterka zdecydowała się na powrót do telewizji, tym razem jako szefowa kącika pogodowego na kanale TVP Info.
Jej powrót do TVP okazał się strzałem w dziesiątkę. To właśnie dzięki pomysłowości Agnieszki Dymeckiej prognoza pogody zaczęła być prezentowana z balkonu. Dymecka nie tylko wprowadziła innowacyjne rozwiązania, ale również odkryła i wprowadziła na antenę TVP Info takie talenty jak Katarzyna Ciepielewska, Aleksandra Kostka czy Ziemowit Pędziwiatr.
Agnieszka Dymecka w 2005 r.
- Proponowano mi, abym też stanęła przed kamerą, ale podziękowałam. Uznałam, że ten etap pracy mam już za sobą. Wolałam budować zespół. Po kilku miesiącach zapadła decyzja o powołaniu do życia Redakcji Pogody pod moim kierownictwem. Nagle stałam się szefową, ale myślę, że dobrze sobie z tym poradziłam - wspominała Dymecka w rozmowie z "Angorą".
Niestety, kilka lat później, prezenterka ciężko zachorowała. Zmarła w swoim mieszkaniu w grudniu 2018 r. w wieku zaledwie 51 lat. Okoliczności jej śmierci do dzisiaj budzą wiele wątpliwości. Do mediów dotarła informacja, że ciało Dymeckiej leżało przez kilkadziesiąt godzin w pustym mieszkaniu i zostało znalezione dopiero przez sąsiadkę, która zaniepokoiła się wyciem psa.
Agnieszka Dymecka zmarła w samotności
Sąsiadka udała się do mieszkania prezenterki na prośbę brata Dymeckiej, który zaniepokoił się brakiem informacji od siostry (sam mieszka na stałe w Rosji). Na miejsce wezwano lekarza, który stwierdził, że śmierć Dymeckiej nastąpiła prawdopodobnie 26 grudnia. W związku z tym wszczęto postępowanie w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i udziału osób trzecich - to standardowa procedura w przypadku odnalezienia ciała samotnej osoby.
Do dzisiaj nie podano do publicznej wiadomości szczegółowych informacji dotyczących wyniku sekcji zwłok prezenterki. Oficjalnie przyjęto wersję, że przyczyną śmierci Dymeckiej była przegrana walka z podstępną i ciężką chorobą.