Agata Młynarska zbiera dla siebie. "Nigdy nie przypuszczałam, że uratują mój oddech"
Agata Młynarska jest jedną z akuszerek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z okazji 32. finału podzieliła się słodko-gorzkim wspomnieniem, odnosząc się także do polityki TVP w ostatnich latach. Szczególną uwagę przykuwają jej zdjęcia z przeszłości.
28.01.2024 | aktual.: 29.01.2024 00:51
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na rzecz chorych od 1992 r. Akcja została zapoczątkowana w programie "Róbta, co chceta", który prowadzili Jerzy Owsiak i Agata Młynarska.
"Los nas połączył na korytarzu w słynnej twierdzy TVP przy Woronicza 17. Tam się wszystko zaczęło. Tam też wymazano na osiem lat serduszko, zakłamując rzeczywistość, która była i jest znana nam wszystkim" - napisała w mediach społecznościowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dziennikarka nawiązała w ten sposób do nieprzyjaznych zachowań telewizji publicznej wobec WOŚP za czasów "dobrej zmiany". Wspomniane wymazywanie loga fundacji należy rozumieć także dosłownie. W 2017 r. montażysta ocenzurował w ten sposób serduszko na kurtce posła Arkadiusza Myrchy.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera datki na zakup sprzętu potrzebnego dla ratowania osób z chorobami płuc. Aparatura trafi m.in. do placówki klinicznej w Łodzi, szczególnie bliskiej sercu Agaty Młynarskiej.
"Nigdy nie przypuszczałam, że to właśnie tam, po latach w Szpitalu Barlickiego uratują mój oddech, a ja będę zbierać także dla siebie…, bo astmatycy też są beneficjentami tego finału" - stwierdziła we wpisie.
Agata Młynarska załączyła w poście kilka fotek z wcześniejszych edycji WOŚP, które budzą w niej silne emocje.
"Wzruszam się ogromnie, patrząc na nasze zdjęcia z początku lat 90. Mam łzy w oczach, kiedy patrzę na zdjęcia z finału w Gdańsku, rok po zamordowaniu pana prezydenta Pawła Adamowicza" - wyznała dziennikarka.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w Audiotece i Open FM.