Trwa ładowanie...

Agata Młynarska: Dziennikarka wspiera walkę z cukrzycą

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Warszawie odbyła się konferencje, podsumowująca prowadzoną od kilku miesięcy akcję profilaktyczną firmowaną przez Ministerstwo Zdrowia i Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Agata Młynarska: Dziennikarka wspiera walkę z cukrzycąŹródło: AKPA
d4awjt1
d4awjt1

Wśród przybyłych obok Anny Popek, Bogny Svarowskiej, Natalii Kukulskiej, można było także spotkać Martę "Mandarynę" Wiśniewską, która sama od wielu lat zmaga się z tą chorobą.

Konferencję poprowadziła Agata Młynarska, której portal OnaOnaOna jest partnerem akcji.

Cukrzyca jest jedną z najbardziej podstępnych chorób. O tym, że na nią cierpimy dowiadujemy się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy jej stadium jest już zaawansowane i pojawiają się groźne powikłania.

Nieleczona może powodować rozwój miażdżycy, niedokrwienie i zawał serca, udar mózgu, uszkodzenie siatkówki skutkujące ślepotą, owrzodzenia, trudno gojące się rany.

Szybko wykryta pozwala uniknąć tych wszystkich powikłań, dlatego w "Program prewencji i leczenia cukrzycy" Ministerstwa Zdrowia włączyły się gwiazdy. Wiedzą, że dzięki ich wsparciu wiele osób zdecyduje się zrobić badania, które mogą uchronić ich przed tą uciążliwą chorobą.

d4awjt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4awjt1