Trwa ładowanie...

Agata Młynarska: Dziennikarka wspiera walkę z cukrzycą

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Warszawie odbyła się konferencje, podsumowująca prowadzoną od kilku miesięcy akcję profilaktyczną firmowaną przez Ministerstwo Zdrowia i Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Share
Agata Młynarska: Dziennikarka wspiera walkę z cukrzycą
Źródło: AKPA
d2d2gn8

Wśród przybyłych obok Anny Popek, Bogny Svarowskiej, Natalii Kukulskiej, można było także spotkać Martę "Mandarynę" Wiśniewską, która sama od wielu lat zmaga się z tą chorobą.

Konferencję poprowadziła Agata Młynarska, której portal OnaOnaOna jest partnerem akcji.

Cukrzyca jest jedną z najbardziej podstępnych chorób. O tym, że na nią cierpimy dowiadujemy się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy jej stadium jest już zaawansowane i pojawiają się groźne powikłania.

d2d2gn8

Nieleczona może powodować rozwój miażdżycy, niedokrwienie i zawał serca, udar mózgu, uszkodzenie siatkówki skutkujące ślepotą, owrzodzenia, trudno gojące się rany.

Szybko wykryta pozwala uniknąć tych wszystkich powikłań, dlatego w "Program prewencji i leczenia cukrzycy" Ministerstwa Zdrowia włączyły się gwiazdy. Wiedzą, że dzięki ich wsparciu wiele osób zdecyduje się zrobić badania, które mogą uchronić ich przed tą uciążliwą chorobą.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2d2gn8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d2gn8
d2d2gn8