WP

Adrian Urban wygrał pierwszy "Bar". Spełnia marzenia w Londynie

Adrian Urban pokonał kilkunastu rywali, walczących o względu klientów baru i telewidzów Polsatu. Co zrobił z wygraną i czym się teraz zajmuje?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adrian Urban wygrał pierwszą edycję "Baru"
Adrian Urban wygrał pierwszą edycję "Baru" (East News)
WP

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji "Big Brothera" w TVN, Polsat zaprezentował swoim widzom "Bar".

Adrian Urban był pierwszym zwycięzcą tego reality show. Wychodząc z programu w 2002 r. miał 18 lat i kluczyki do mieszkania na Saskiej Kępie, które było nagrodą główną pierwszej edycji.

Młody tczewianin marzył o wygranej, ale przede wszystkim chciał wyrwać się z małego miasteczka i "odizolować od problemów". Zamiast jednak wyjechać do Warszawy, jeszcze rok od zakończenia programu mieszkał w rodzinnym Tczewie.

WP

Obejrzyj: "Big Brother": Manuela wspomina ulubiony moment programu

Uczył się i prowadził mały pub. Poważna zmiana w jego życiu zaszła w 2005 r., gdy przeprowadził się do Londynu.

Do Wielkiej Brytanii, tak jak wielu Polaków, wyruszył za pracą. Najpierw zarabiał na chleb, wożąc turystów rikszą. Pracował też w radiu Urban FM i śmiał się, że chyba nie dostał tej pracy przez nazwisko ("urban" to po angielsku "miejski"). Później można go było słyszeć na antenie Polish Radio London, z którym pożegnał się kilka dni temu.

WP

Zobacz także: "Bar": Doda do dziś wstydzi się tego występu?

Jeszcze przed programem Adrian interesował się hip-hopem i chciał spróbować swoich sił w roli producenta muzycznego. W końcu zaczął tworzyć pod pseudonimem uRban, nawiązując współpracę z artystami z Europy, USA i krajów Ameryki Południowej.

WP

Od kilku lat jest także youtuberem. Jego kanał "uRban w Londynie" subskrybuje ponad 70 tys. widzów, którzy słuchają jego opowieści m.in. o codziennym życiu w stolicy Wielkiej Brytanii.

Nie zabrakło też filmików, w których Urban opowiada o nieznanych kulisach "Baru".

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP