Adrian Stankowski atakuje Donalda Tuska. "Brunatna retoryka"

Dziennikarz i redaktor TV Republika oraz portalu niezależna.pl na antenie TVP Info wygłosił kontrowersyjną opinię. Uderzył w Donalda Tuska. Trudno uwierzyć, że te słowa padły.

Adrian Stankowski ostro o Donaldzie Tusku
Adrian Stankowski ostro o Donaldzie Tusku
Źródło zdjęć: © PAP
oprac. KBS

27.10.2022 | aktual.: 27.10.2022 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

25 października przed wejściem do siedziby PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie doszło do incydentu. Po godz. 15 młody mężczyzna chciał dostać się do środka i "zobaczyć się z prezesem Kaczyńskim". Na odmowę ochroniarza zareagował, kierując groźby karalne pod adresem członków partii.

TVP postanowiła wykorzystać to zajście, by powiązać sprawę z Donaldem Tuskiem. W "Wiadomościach" zarzucono szefowi PO nakręcanie spirali nienawiści, a w materiale przypomniano zabójstwo Marka Rosiaka.

Później Magdalena Ogórek poszła o krok dalej w programie TVP Info "W tyle wizji", gdzie stwierdziła: - Tak to niestety jest, jak nienawiść wygrywa z brakiem programu. Jak góruje nad kompletną pustką i brakiem treści, którą trzeba czymś wypełnić.

Dalej Ogórek porównała retorykę Donalda Tuska do nazizmu: - Historia widziała już takie przykłady. 1933 r. się kłania, kiedy to dehumanizowano, odsądzano od czci i wiary.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Teraz podobną tezę wygłosił Adrian Stankowski, dziennikarz TV Republika, który pojawił się w TVP Info.

- Najpierw o tej retoryce, bo to trzeba przypomnieć, kto wcześniej w historii używał takiego sformułowania o żelaznej miotle. To był Heinrich Himmler, to trzeba przypomnieć panu przewodniczącemu Tuskowi, który niestety swoją retoryką zbliża się już do brunatnej retoryki rasistowskiej.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się "Wielką wodą" (jak oni to zrobili?!), znęcamy się nad rozczarowującymi "Pierścieniami Władzy" oraz wspominamy najlepsze i najstraszniejsze horrory w historii. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
tvp infotvpmagdalena ogórek
Komentarze (108)