Trwa ładowanie...
ycipk-4jhsuu

Adam Słodowy żyje. Informacja o jego śmierci okazała się nieprawdziwa

Polskie media, w tym Wirtualna Polska, podały dziś informację o śmierci Adama Słodowego. Teraz okazuje się, że informacja ta była nieprawdziwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Słodowy prowadził program "Zrób to sam"
Adam Słodowy prowadził program "Zrób to sam" (East News, Fot: VIPHOTO)
ycipk-4jhsuu

Przepraszamy za powielenie nieprawdziwej informacji, która pojawiła się w polskich mediach dziś koło południa. Wiadomość o śmierci Adama Słodowego zdementowało radio Poznań, które rozmawiało z Maciejem Rozbickim, wnukiem siostry Słodowego:

- Na pewno jest to fałszywa informacja - powiedział Maciej Rozbicki na antenie. Wyjaśnił, że jego mama rozmawiała z żoną Adama Słodowego: - Jeśli wiem od małżonki wuja, że wszystko jest w porządku, to musi być fake news.

Adam Słodowy do telewizji trafił pod koniec lat 50. z ulicy. Wspominając, jak zdobył pracę na szklanym ekranie, nie krył zaskoczenia, że pół wieku temu stać go było na tak odważne zachowanie. Na Woronicza przyszedł z pretensjami, jako widz oburzony "Programem politechnizacyjnym".

ycipk-4jhsuu

- Jak można tak nudzić o majsterkowaniu? - pytał redaktora Tadeusza Kołaczkowskiego.

- Niech pan napisze lepszy scenariusz - usłyszał w odpowiedzi.

I tym sposobem na ponad 20 lat związał się z telewizją, realizując w latach 1959-1983 ponad pięćset odcinków audycji "Zrób to sam".

Prezentowane w programie konstrukcje inżyniera odtwarzały w domu tysiące małych widzów. Pomysłowość Słodowego, który każdemu zużytemu przedmiotowi potrafił nadać drugie życie, a z prostych elementów stworzyć wymarzoną zabawkę, budziły podziw nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.

ycipk-4jhsuu
Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jhsuu

ycipk-4jhsuu
ycipk-4jhsuu