Trwa ładowanie...
d6xbesp

Adam Słodowy nie żyje. Informację potwierdził krewny

Miał 96 lat, zmarł we wtorek wieczorem w Warszawie. Tę smutną informację w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził wnuk siostry Adama Słodowego, Maciej Rozbicki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Słodowy miał 96 lat
Adam Słodowy miał 96 lat (PAP)
d6xbesp

Adam Słodowy nie żyje. Słynny popularyzator majsterkowania i niezapomniany prowadzący programu Zrób to sam zmarł 10 grudnia w wieku 96 lat.

W latach 70. i 80. był jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Audycja z jego udziałem przyciągała przed telewizory zarówno młodych, jak i starszych odbiorców. Jednocześnie Słodowy był też autorem scenariusza do znanego serialu animowanego Pomysłowy Dobromir i działał na innych polach zawodowych.

Adam Słodowy po raz pierwszy pojawił się w Telewizji Polskiej w 1959 roku. Popularność przyniósł mu kultowy program Zrób to sam, w którym prezentował on zmyślne konstrukcje wykonywane z pozornie niepotrzebnych przedmiotów. Były one potem odtwarzane w tysiącach polskich domów, a pomysłowe projekty przyniosły mu niebywałą rozpoznawalność. Dzięki temu też program utrzymał się na antenie Telewizji Polskiej przez 24 lata i doczekał się aż 505 odcinków.

Pasjonat majsterkowania był też autorem scenariuszy do dziecięcych serii Pomysłowy Dobromir i Pomysłowy wnuczek. Współpracował też przy filmach Śrubokręt i spółka oraz Dziura w ścianie. W 1961 roku został redaktorem Naczelnej Redakcji Programów Oświatowych i Dziecięcych TVP. Karierę telewizyjną zakończył w 1983 roku, gdy odszedł na emeryturę.

d6xbesp

Adam Słodowy urodził się 3 grudnia 1923 roku w Czarnkowie nad Notecią, leżącym dziś na obszarze województwa wielkopolskiego. Od wielu lat raczej stronił od kontaktu z mediami. W 2017 roku Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł o jego życiu, w którym w krótkiej rozmowie przyznał, że z racji podeszłego wieku nie udziela już wywiadów.

Wszystkich bardzo pozdrawiam. Ale ja mam już, proszę pani, 94 lata. Nie udzielam wywiadów. Pani lepiej zrobi to sama - powiedział Adam Słodowy w rozmowie z dziennikarką Gazety Wyborczej.

d6xbesp

Podziel się opinią

Share
d6xbesp
d6xbesp