Trwa ładowanie...

Adam Słodowy nie żyje. Informację potwierdził krewny

Miał 96 lat, zmarł we wtorek wieczorem w Warszawie. Tę smutną informację w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził wnuk siostry Adama Słodowego, Maciej Rozbicki

Share
Adam Słodowy nie żyje. Informację potwierdził krewny Źródło: PAP
d413j7m

Adam Słodowy nie żyje. Słynny popularyzator majsterkowania i niezapomniany prowadzący programu Zrób to sam zmarł 10 grudnia w wieku 96 lat.

W latach 70. i 80. był jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Audycja z jego udziałem przyciągała przed telewizory zarówno młodych, jak i starszych odbiorców. Jednocześnie Słodowy był też autorem scenariusza do znanego serialu animowanego Pomysłowy Dobromir i działał na innych polach zawodowych.

Adam Słodowy po raz pierwszy pojawił się w Telewizji Polskiej w 1959 roku. Popularność przyniósł mu kultowy program Zrób to sam, w którym prezentował on zmyślne konstrukcje wykonywane z pozornie niepotrzebnych przedmiotów. Były one potem odtwarzane w tysiącach polskich domów, a pomysłowe projekty przyniosły mu niebywałą rozpoznawalność. Dzięki temu też program utrzymał się na antenie Telewizji Polskiej przez 24 lata i doczekał się aż 505 odcinków.

Pasjonat majsterkowania był też autorem scenariuszy do dziecięcych serii Pomysłowy Dobromir i Pomysłowy wnuczek. Współpracował też przy filmach Śrubokręt i spółka oraz Dziura w ścianie. W 1961 roku został redaktorem Naczelnej Redakcji Programów Oświatowych i Dziecięcych TVP. Karierę telewizyjną zakończył w 1983 roku, gdy odszedł na emeryturę.

d413j7m

Adam Słodowy urodził się 3 grudnia 1923 roku w Czarnkowie nad Notecią, leżącym dziś na obszarze województwa wielkopolskiego. Od wielu lat raczej stronił od kontaktu z mediami. W 2017 roku Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł o jego życiu, w którym w krótkiej rozmowie przyznał, że z racji podeszłego wieku nie udziela już wywiadów.

Wszystkich bardzo pozdrawiam. Ale ja mam już, proszę pani, 94 lata. Nie udzielam wywiadów. Pani lepiej zrobi to sama - powiedział Adam Słodowy w rozmowie z dziennikarką Gazety Wyborczej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d413j7m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d413j7m
d413j7m