Trwa ładowanie...

Adam Kraśko wspiera protesty rolników. "Strajk się zaostrzy"

27 lutego odbywa się ogromna demonstracja rolników w stolicy. Przez ostatnie kilka tygodni doświadczamy blokad dróg na terenie całego kraju, a sytuacja nie zmierza ku uregulowaniu. Adam Kraśko, rozpoznawalny z telewizyjnego programu "Rolnik szuka żony", wyraził swoje zdecydowane poparcie dla żądań protestujących.

Adam Kraśko o protestach rolnikówAdam Kraśko o protestach rolnikówŹródło: AKPA, East News
d3t9veu
d3t9veu

Protesty wśród rolników trwają nieprzerwanie od 9 lutego. Do tej chwili manifestowano głównie poprzez zamykanie dróg w różnorodnych miejscach Polski i na granicy z Ukrainą. Na dzień 27 lutego w stolicy planowany jest masowy przemarsz rolników.

Rolnicze środowisko zaprotestowało przeciwko wdrażaniu założeń Europejskiego Zielonego Ładu, uważając, że surowe, prośrodowiskowe normy przyczynią się do zapaści ich gospodarstw. Dodatkowo, kwestię sporną stanowi zboże przywożone z Ukrainy, które w opinii rolników zasypuje krajowy rynek, obniżając ceny i sprawiając, że produkcja staje się nieopłacalna.

Adam Kraśko, rolnik słynący z występu w programie TVP "Rolnik szuka żony", w rozmowie z portalem o2.pl wyraził całkowite wsparcie dla trwającego protestu.

Według słów celebryty, obecna sytuacja w rolnictwie pogarsza się przez konkurencję pochodzącą ze wschodu. - Zboże z Ukrainy wjeżdża do nas bez kontroli. Skoro tak mocno zależy nam na jakości zboża, to musimy na te kontrole położyć szczególny nacisk - argumentuje Kraśko.

Zboże wysypywane na granicy. "To się wymknęło pod kontroli. Trzeba nad tym szybko zapanować"

Strajk się zaostrzy?

Jak na razie nie zapowiada się żaden przełom. W oczach protestujących politycy nie posiadają jeszcze żadnego konkretnego planu odbudowy dla rolnictwa polskiego. To może spowodować jeszcze większe zaostrzenie się obecnego protestu, którego eskalację Kraśko przewiduje w bliskiej przyszłości.

d3t9veu

- Myślę, że jeżeli nie będzie dobrej woli ze strony naszego rządu, a w szczególności Komisji Europejskiej, to strajk się zaostrzy. Wiadomo, że rolnicy z państw zachodnich pojechali do Brukseli. Myślę, że wkrótce pojawią się tam też polscy rolnicy, ale generalnie myślę, że Warszawa będzie oblężona - mówi rolnik-celebryta.

Rolnicy już zaczęli protest w Warszawie PAP
Rolnicy już zaczęli protest w WarszawieŹródło: PAP, fot: Szymon Pulcyn
Manifestacja rolników PAP
Manifestacja rolnikówŹródło: PAP, fot: Szymon Pulcyn
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3t9veu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3t9veu