Trwa ładowanie...
09-02-2009 15:48

"Absolutnie fantastyczne" od lutego w TVN7

"Absolutnie fantastyczne" od lutego w TVN7Źródło: TVN
d2awzht
d2awzht

Nagrody, których nie da się zliczyć na palcach jednej ręki (wśród nich dwie nagrody Emmy), gwiazdy czekające w kolejce po rolę, rzesze wiernych widzów na całym świecie, producenci wprost zasypywani prośbami o kolejne serie - „Absolutnie fantastyczne” to prawdziwe zjawisko na scenie seriali komediowych. Od lutego w TVN 7.

Edina (Jennifer Saunders)
to wieczne dziecko-kwiat, które razem z przyjaciółką Patsy (Joanna Lumley) spędza wolny czas na piciu, paleniu i chodzeniu na imprezy. W tym czasie jej wiecznie nadąsana córka Saffron (Julia Sawalha)
kuje do egzaminów i zajmuje się domem. Inni bohaterowie serialu to roztrzepana asystentka Ediny - Bubble (Jane Horrocks)
, matka (June Whitfield)
oraz wydawca Patsy - Magda (Kathy Burke)
. Na planie serialu pojawiają się również gościnnie takie gwiazdy jak: Naomi Campbell, Helena Bonham-Carter i Britt Ekland.

Serial „Absolutnie Fantastyczne” pierwotnie był skeczem w serialu „French and Saunders”. Później został przekształcony przez Jennifer Saunders w serial telewizyjny. Pierwszy odcinek serialu wyemitowała stacja BBC2 w listopadzie 1992 roku. „Absolutnie Fantastyczne” natychmiast odniosły sukces i uznanie krytyków, które zaowocowało przesunięciem serialu w 1994 roku do bardziej popularnej stacji BBC1, dwoma nowymi seriami i odcinkami specjalnymi.

„Absolutnie Fantastyczne” zdobyły wiele nagród, m.in. dwie nagrody Emmy, trzy nagrody BAFTA oraz trzy nagrody British Comedy Awards.

„Absolutnie Fantastyczne” już od 18 lutego na antenie TVN7. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 19.25.

d2awzht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2awzht