Trwa ładowanie...
comedy central
18-10-2010 17:39

40 lat polskiej komedii i 4 lata polskiego Comedy Central

40 lat polskiej komedii i 4 lata polskiego Comedy CentralŹródło: Comedy Central
d1ymp7m
d1ymp7m

19 października, 40 lat temu światło dzienne ujrzał film Marka Piwowskiego „Rejs” a 4 lata temu na rynku zadebiutował kanał komediowy Comedy Central Polska.

Warszawa, 18 października 2010: 19 października to ważna data dla wszystkich ceniących sobie dobry humor i dystans do otaczającej rzeczywistości. To właśnie w 1970 roku, 19 października miał swoją premierę kultowy dziś film Marka Piwowskiego „Rejs” a 4 lata temu do polskich domów zawitał niepoprawnie komediowy kanał Comedy Central Polska.

Wydarzenia z 19 października zdecydowanie upoważnieja nas do uczczenia tej daty jako święta polskiej komedii.

Z tej okazji stacja Comedy Central przygotowała dla widzów szczególną oprawę urodzinową a na stronie www.comedycentral.pl konkurs z nagrodami.

A wszystko zaczęło się 19 października 2006 roku o godz. 16.00 kiedy stacja Comedy Central rozpoczęła nadawanie. Był to pierwszy lokalny oddział marki Comedy Central poza granicami USA. Kontrowersyjny i opiniotwórczy kanał, prezentujący najśmieszniejsze komedie obok najostrzejszej satyry polityczno-obyczajowej. Adresowany do ludzi, którzy potrafią dostrzec zabawne strony lub absurdy otaczającego nas świata.

d1ymp7m

W dniu swojego debiutu w Polsce stacja Comedy Central docierała zaledwie do 400 000 gospodarstw domowych i była kompletnie nierozpoznawalna wśród funkcjonujących na rynku kanałów tematycznych.

Dziś, po 4 latach obecności na rynku, stacja zajmuje czołową pozycję wśród wszystkich kanałów tematycznych i jest dostępna w ponad 6 milionach domów w Polsce. To widzowie Comedy Central Polska jako pierwsi zobaczyli premierowe odcinki 5 i 6 serii „Seksu w wielkim mieście” oraz dziś już kultowego serialu „Hoży doktorzy”. To właśnie w Comedy Central Polska zobaczyć można takie seriale jak „Dwóch i pół”, „Nowe życie Fran”, „On, ona i dzieciaki”, „Jak poznałem waszą matkę”, „Dharma i Greg” czy „Sarah Silverman Show” oraz pierwszy rodzimy stand-up w programie „Comedy Central prezentuje”.

Z myślą o wymagających widzach Comedy Central w 2010 roku stacja podpisała wieloletnią umowę z Warner Bros. International Television Distribution (WBITD), dzięki której najlepsze seriale, wyprodukowane przez studio wzbogacą ofertę programową Comedy Central Polska. Umowa dotyczy zarówno premier, jak i największych hitów z katalogu dystrybutora. To absolutny przełom na rynku kanałów telewizyjnych.

We wrześniu br do oferty programowej stacji wprowadzono również pasma komediowych filmów fabularnych, wśród których znalazły się takie hity jak „Pretty Woman”, „Zakonnica w przebraniu” czy „Zakazany owoc”.

d1ymp7m

Budowa silnej i unikalnej w formie i przekazie oferty programowej stacji jest filarem jej strategii.

Zobacz także:

[

BOŻENKA Z "KLANU" JAKIEJ NIE ZNACIE! FOTO ]( http://teleshow.wp.pl/bozenka-z-klanu-jakiej-nie-znacie-6026598672548993g )
[

ONI DORASTALI NA NASZYCH OCZACH. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dorastanie-na-telewizyjnym-ekranie-6026599915213953g )
[

TYCH ZDJĘĆ GWIAZDY WSTYDZĄ SIĘ NAJBARDZIEJ ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g )

d1ymp7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ymp7m