Trwa ładowanie...

37. Gdynia Film Festival: Psychologia Osiągnięć dla świata filmu

37. Gdynia Film Festival: Psychologia Osiągnięć dla świata filmu
d4e9cp4
d4e9cp4

"Psychologia Osiągnięć dla świata filmu" to projekt, który stanowi część idei "Psychologia Osiągnięć dla Sztuki". Został stworzony przez czwórkę absolwentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej: Aleksandrę Pogorzelską, Aleksandrę Zienowicz, Ewę Serwotkę i Kamila Radomskiego. Obecnie pracują w różnych dziedzinach osiągnięć (w sporcie, w biznesie). Połączeni zostali dzięki studiom podyplomowym Psychologia Sportu Pozytywnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Zespół psychologów na temat projektu: "podstawą naszych działań jest założenie, że funkcjonowanie w sztuce filmowej asocjuje się z funkcjonowaniem w sporcie. Odnajdujemy analogię związaną z drużyną, pracą pod presją w obliczu ekspozycji społecznej".

Pierwszą pilotażową edycję projektu zrealizowano w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera wśród studentów III roku wydziału aktorstwa. Projekt spotkał się z pozytywną opinią zarówno wśród studentów i kadry naukowej.

Dzięki wstępnym wywiadom z filmowcami (reżyserami, aktorami, operatorami, producentami i scenarzystami, kostiumologami) zebranym i opracowanym przez zespół psychologów, otrzymano cenne informacje dotyczące potrzeb wskazujących na konieczność wykonania zadania publicznego. Dodatkowo na podstawie wywiadów oraz ankiet przeprowadzonych wśród studentów przygotowano plan zajęć w formie wykładowo-warsztatowej z zakresu psychologii osiągnięć mających na celu podwyższenie ich umiejętności radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, a także podwyższającymi ich wykonawstwo sceniczne.

Podczas ** po raz pierwszy zostaną przedstawione efekty pracy oraz dalsze plany rozwoju projektu. Spotkanie odbędzie się w Gdyni dnia 9 maja o godz. 13.30 w sali kinowej 4, Multikino Gdynia. Zaplanowano, także, nieodpłatne warsztaty umiejętności psychologicznych z autorami projektu 10 maja o godzinie 12:00 w sali kinowej 4.

d4e9cp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e9cp4