Trwa ładowanie...
d9ix1gq

3,5 mln widzów obejrzało film "TW Bolek" w Jedynce. TVP Info pokonało konkurencję

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
3,5 mln widzów obejrzało film "TW Bolek" w Jedynce. TVP Info pokonało konkurencję
(AKPA)
d9ix1gq

Kilka dni temu prokurator IPN wraz z policjantami zabezpieczył w domu Czesława Kiszczaka poufne dokumenty państwowe z okresu PRL-u, o których poinformowała wdowa po generale. W czwartek odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński przekazał, że po oględzinach i weryfikacji dokumentów znaleziono autentyczną teczkę personalną i teczkę pracy tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: "Lech Wałęsa 'Bolek'".

Tuż po konferencji Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, poinformował, że w Jedynce, wbrew wcześniejszym planom, w czwartek (18 lutego br.) o godz. 22:20 pokaże film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka "TW Bolek" z 2008 roku, opowiadający o kontaktach Wałęsy z SB w latach 70. Jednak jeszcze tego samego dnia podano, że "w związku z licznymi prośbami widzów" emisję produkcji przesunięto na godz. 20:33 (w miejsce powtórki odcinka serialu "Ojciec Mateusz").

Z badań Nielsen Audience Measurement wynika, że film "TW Bolek" obejrzało średnio aż 3,49 mln widzów. Późniejszą debatę historyków na temat wyemitowanego dokumentu i współpracy Wałęsy z SB zobaczyło 3,2 mln osób.

d9ix1gq

Tego samego dnia na antenie TVP Info przez kilka godzin emitowano specjalne wydanie programu poświęcone agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Po godzinie 17.30 stacja pokazała również niepublikowane dotąd taśmy z rozmów z Magdalence. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że TVP Info zyskało średnio 360 tys. widzów w każdej minucie i pokonało konkurencję (dla porównania TVN24 - ok. 250 tys. oglądających).

Zobacz także: Witold Waszczykowski: "Wałęsa mógł być marionetką sterowaną przez reżim"

d9ix1gq

Podziel się opinią

Share
d9ix1gq
d9ix1gq