Trwa ładowanie...
25-02-2008 10:39

'24 godziny' znów w czwórce

'24 godziny' znów w czwórce
d3s8pe0
d3s8pe0

14 marca Czwórka rozpocznie emisję trzeciego sezonu serialu *24 godziny, jednego z najbardziej nowatorskich i najczęściej nagradzanych seriali ostatnich lat.*

Przez 12 tygodni w każdy piątek od godz. 21.00 emitowane będą dwa premierowe odcinki serialu.

Nowatorstwo serialu polega na tym, że jego akcja rozgrywa się z czasie rzeczywistym, tzn. każdy godzinny odcinek to teoretycznie jedna godzina z życia bohaterów, z której w praktyce po odjęciu przerw reklamowych odzwierciedlonych w fabule przez kilkuminutowe przeskoki zostaje około czterdziestu dwóch minut.

24 godziny to również jeden z najczęściej nagradzanych seriali - łącznie otrzymał 26 wyróżnień i 87 nominacji. Serial zdobył m.in. dwie najbardziej prestiżowe nagrody telewizyjne (Złoty Glob i Emmy) w dwóch najważniejszych kategoriach: za najlepszy dramat i najlepszą męską rolę dramatyczną (dla Kiefera Sutherlanda).

d3s8pe0

Na podstawie serialu powstała gra 24: The Game przeznaczona na playstation 2, planuje się również zrealizowanie filmu kinowego.

Czwórka wcześniej, bo na początku 2008 roku, wyemitowała drugi sezon serialu. W Polsce 24 godziny nadawane też były przez Polsat (dwa pierwsze sezony) i Canal+ (pięć pierwszych sezonów).

Dotychczas w amerykańskiej stacji Fox wyemitowano 144 odcinki (sześć sezonów). Emisja siódmego sezonu, zaplanowana na pierwszą połowę 2008 roku, została przesunięta z powodu strajku Gildii Scenarzystów w Hollywood.

d3s8pe0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s8pe0