"1983" - pierwszy polski serial Netflixa. Jest zwiastun!

"1983" - pierwszy polski serial Netflixa. Jest zwiastun!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Stankiewicz

02.10.2018 09:30, aktual.: 03.10.2018 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix wypuścił zwiastun serialu "1983". To pierwsza polska produkcja tej platformy. Jak wypadła? przekonamy się 30 listopada.

"1983" to długo wyczekiwany, pierwszy polski serial stworzony przez platformę Netflix. Produkcja łączy thriller z kryminalną intrygą, przedstawiając alternatywną wizję świata po 1983 roku.

Akcja serialu osadzona jest w Polsce. Po ataku terrorystycznym, jaki miał miejsce w 1983 roku, Związek Radziecki przetrwał, a Polska przekształciła się w państwo policyjne. Bohaterowie wpadają na trop intrygi opracowanej przez przywódców reżimu jeszcze w latach 80. Teraz może ona wpłynąć na bieg historii.

Ośmioodcinkowy serial wyreżyserowały cztery artystki: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz. W obsadzie znaleźli się także Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz oraz Ewa Błaszczyk.

Wszystkie 8 odcinków ukaże się 30 listopada na platformie Netflix.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także