Trwa ładowanie...

"1920. Wojna i miłość". Poznajcie bohaterów nowego serialu

Share
"1920. Wojna i miłość". Poznajcie bohaterów nowego serialu
Źródło: AKPA
d7koqt4

"1920. Wojna i miłość" w reżyserii Macieja Migasa to nowy serial historyczno-sensacyjny Telewizji Polskiej. To pierwszy serial, który opisuje jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - walkę o niepodległość w 1920 r.

Akcja rozpoczyna się w 1918 r. w pogrążonej chaosem Rosji, gdzie poznajemy głównych bohaterów - Bronka, Władka i Józefa.

W rolach głównych wystąpią Jakub Wesołowski, Wojciech Zieliński i Tomasz Borkowski. W filmie prócz przystojnych mężczyzn nie zabraknie też pięknych kobiet, do których ci mężczyźni będą wzdychać i dla których będą narażać swoje życie. Telewizja Polska zorganizowała konferencję, na której przedstawiała najważniejsze wątki filmu i młodych aktorów, gdyż jak twierdzi - to obsada jest najmocniejszą stroną produkcji.

d7koqt4

W serialu gra wielu młodych jeszcze nie znanych szerszej publiczności aktorów.

"Dla mnie to zupełnie nowy projekt. Cieszę się, że mogę zagrać w serialu kostiumowym. Do tej roli musiałam poprawić moje umiejętności jazdy konnej, nauczyć się szermierki i przypomnieć siebie jak poruszać w kostiumie z epoki. Przyjemnie było na treningach, gdyż byłam jedyną kobietą wśród mężczyzn" - mówiła na konferencji Karolina Chapko, która gra dumną szlachciankę Zosię.

Z udziale w serialu zadowolenie wyrażała też mająca trochę więcej doświadczenia przed kamerą Karolina Nolbrzak (serialowa śpiewaczka Pola). Na konferencji pojawili się również przedstawiciele męskiej części obsady. Tomasz Borkowski, któremu reżyser powierzył rolę Józefa Szymańskiego, jednego z głównych bohaterów. Maciej Nawrocki, grający młodego panicza, brata Zosi, dla którego była to pierwsza rola serialowa. A także Eryk Lubos, który jest doświadczonym aktorem i w serialu jak sam to określił "jak zwykle reprezentuje ciemną stronę mocy". Aktor zagrał dowódcę oddziału bolszewików.

Widzowie będą mogli się przekonać, czy twórcom udało się oddać emocje i atmosferę tamtych czasów już 11 listopada, gdyż wtedy zostanie zaprezentowany pilotażowy odcinek. Na kolejne będą musieli jednak poczekać do wiosny, ponieważ dopiero wtedy TVP1 planuje emisję całego cyklu.

d7koqt4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7koqt4
d7koqt4