Trwa ładowanie...
24-02-2014 10:09

15 lutego ruszył nowy kanał TVP ABC!

15 lutego ruszył nowy kanał TVP ABC!Źródło: TVP
d2ra2g6
d2ra2g6

TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym wszystko to, co najlepsze w zbiorach telewizji publicznej lub specjalnie na jej potrzeby kupione, jak: "Miś Uszatek", "Bolek i Lolek", "Miś Fantazy", "Przygody Koziołka Matołka", "Smerfy" i "Pszczółka Maja". Szczególną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których przygotowano codzienne i aż godzinne pasmo "Wieczorynki", codziennie od 19.00 do 20.00.

TVP ABC to gwarancja poziomu, jakości i bezpieczeństwa prezentowanych w programie treści. Telewizja Polska ma na polskim rynku najdłuższe i unikatowe doświadczenie i tradycję w produkcji dedykowanej najmłodszym widzom. Nie zabraknie więc "Domisiów", "Lippy & Messy'ego" - uczących angielskiego poprzez działania teatralne, plastyczne, muzyczne i ruchowe, popularno-naukowego "Dlaczego? Po co? Jak?" z doświadczeniami przeprowadzonymi specjalnie dla programu przez animatorów Centrum Nauki Kopernik, propagujących czytanie "Molików książkowych" czy "Budzika" dla najmłodszych oraz "Jedynkowego przedszkola" czy "Sześciolatków - pierwsza klasa". A także legendarnego Tik-Taka z Ewą Chotomską jako ciotką Klotką, Andrzejem Grabowskim jako Panem Tik Takiem i Profesorem Ciekawskim oraz Krzysztofem Marcem - Krzysiem i Zającem Poziomką.

Nowy kanał Telewizji Polskiej został precyzyjnie dopasowany do wieku i możliwości odbiorców (dzieci od 3 do 12 roku życia, ale w szczególności w wieku 3-7 lat) i będzie dzięki temu swego rodzaju fabryką wyobraźni, która pobudzi dzieci do aktywności intelektualnej, zdobywania i rozwijania umiejętności oraz poszerzania horyzontów. Pomoże najmłodszym widzom w poznawaniu świata i zdobywaniu wiedzy oraz w mądrej zabawie. Będzie też promował polską kulturę, tradycję i język oraz włączy się aktywnie w znakomitą akcję "Cała Polska czyta dzieciom".

A już na wiosnę Telewizja Polska zapowiada dalszy rozwój TVP ABC: wieczorne pasmo dla rodziców z magazynem poradnikowym "Na kłopoty... ABC!", mówiącym o wychowaniu, zdrowiu, sporcie, odżywianiu, lekturach itp. We współpracy z Lasami Państwowymi powstanie seria przyrodnicza dla dzieci "Przyjaciele lasu". Zrealizują ją Joanna Łęska i Dorota Adamkiewicz - autorki dokumentalnych, nagradzanych serii przyrodniczych. Młodsi i najmłodsi dostaną wtedy jeszcze m.in. "Masz wiadomość!" - inspirujący cotygodniowy magazyn informacyjny oraz słynny, wielokrotnie nagradzany na całym świecie serial Andrzeja Maleszki z muzyką Krzesimira Dębskiego "Magiczne drzewo".

d2ra2g6

TVP ABC dostępny będzie od 15 lutego w naziemnej telewizji cyfrowej, w wybranych sieciach operatorów kablowych i platformach satelitarnych.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d2ra2g6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ra2g6