Trwa ładowanie...
d25lhq2

"13 Reasons Why" ("13 powodów") hitem Twittera. Internauci nie przestają dyskutować o serialu Netfliksa

To o tej produkcji spośród wszystkich, które można oglądać na amerykańskiej platformie, powstało najwięcej Twittów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"13 Reasons Why" ("13 powodów")
"13 Reasons Why" ("13 powodów") (Materiały prasowe)
d25lhq2

Netflix nie upublicznia wyników oglądalności swoich produkcji. Miarą sukcesu może być jednak popularność w serwisach społecznościowych. O "13 Reasons Why" (polski tytuł to "13 powodów") - od premiery produkcji 30 marca do dziś - pojawiło się aż 11 milionów postów - tweetów.

O sukcesie świadczy również gwałtowny wzrost popularności profili gwiazd serialu na Twitterze. Christiana Navarro (Tony) przed premierą śledziło zaledwie 625 osób - dziś to 85 tysięcy. Również konto Alishy Boe (Jessica) odnotowało gwałtowny wzrost zainteresowania. Jeszcze do niedawna aktorkę śledziło 600 osób - dziś to 56 tysięcy. Profil Brandona Larracuentego (Jeff) śledzony był przez 2000 fanów - dziś ta liczba to ponad 90 tysięcy.

Bohaterami, o których najczęściej pisze się na Twitterze, są Hannah, w którą wcieliła się debiutantka z Australii, Katherine Langford, Clay (w tej roli Daniel Minnette, który od dziecka związany jest w branżą filmową), Jeff, Alex i Justin.

Przypomnijmy, że "13 Reasons Why" jest ekranizacją popularnej powieści młodzieżowej Jaya Ashera znanej w Polsce pod tytułem "13 powodów". Po powrocie ze szkoły Clay Jensen znajduje pod drzwiami domu paczkę. Wewnątrz są kasety, które nagrała Hannah, koleżanka z klasy. Dziewczyna dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Nagrania zawierają trzynaście powodów, które popchnęły ją do tego kroku. Clay jest jednym z nich.

d25lhq2

Wpisy dotyczą głównie fabuły serialu, ale internauci piszą też o problemach, na które produkcja miała zwrócić uwagę - o samobójstwach wśród młodzieży, molestowaniu seksualnym, gwałtach, nękaniu.

Za realizację i scenariusz "13 Reasons Why" odpowiada Brian Yorkey, laureat Pulitzera. Wśród reżyserów znalazł się Tom McCarthy ("Spotlight"). Producentką serialu jest Selena Gomez.

W produkcji grają również Kate Walsh, Brain D'Arcy James, Derek Luke, Brandon Flynn, Justin Prentice, Alisha Boe, Christian Navarro i Tommy Dorfman.

Tutaj znajdziesz aktualny program tv!

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d25lhq2

Podziel się opinią

Share

d25lhq2

d25lhq2