Trwa ładowanie...
09-10-2014 19:36

10 lat "Wydarzeń" na antenie Telewizji Polsat

10 lat "Wydarzeń" na antenie Telewizji PolsatŹródło: Polsat
d1r6ml9
d1r6ml9

Nowy program informacyjny "Wydarzenia" powstał 11 października 2004 roku z przekształcenia "Informacji", które to były pierwszym, niezależnym programem informacyjnym w Polsce. Dziś "Wydarzenia" nadawane są codziennie o godz. 18.50, a w dni powszednie również o 15.50. Przełomową datą w historii programu był 6 czerwca 2008 roku, kiedy to "Wydarzenia" rozpoczęły nadawanie z nowego, nowoczesnego i największego studia newsowego w Polsce przeznaczonego do produkcji programów informacyjnych i publicystycznych (z tego samego studia nadawany jest Polsat News). Program zyskał także całkowicie nową oprawę graficzną. Od momentu powstania kanału informacyjnego Polsat News "Wydarzenia" nadawane są jednocześnie na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News, a po utworzeniu kanału publicystycznego Polsat News 2 - również na tej antenie. "Wydarzenia" obecnie wchodzą w skład redakcji Polsat News. Dyrektorem Polsat News i Polsat News 2 jest Henryk Sobierajski.

Prowadzący i reporterzy "Wydarzeń", od początku nadawania kanału informacyjnego Polsat News, przygotowują autorskie programy i materiały na antenę stacji. W dni powszednie po głównym wydaniu "Wydarzeń", Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała i Magda Sakowska przeprowadzają rozmowy z czołowymi politykami w programie "Gość Wydarzeń". Jarosław Gugała oraz Dorota Gawryluk prowadzą także autorski program publicystyczny, w którym raz w tygodniu właśnie w Polsat News spotykają się "Premierzy". Magda Sakowska oraz Dariusz Ociepa prowadzą autorskie podsumowanie dnia publicystów Polsat News "To był dzień" oraz "To był dzień. Otwarcie". Maciej Stroiński realizuje na antenie Polsat News program "To jest dzień", który jest pierwszym podsumowaniem dnia. Po "Wydarzeniach 15.50" nadawana jest w Polsat News "Rozmowa Wydarzeń", w której prowadzący serwis rozmawia z zaproszonym do studia gośćmi na najważniejsze tematy dnia. Jan Mikruta i Grzegorz Kozak prowadzą magazyn geopolityczny o tematyce międzynarodowej w Polsat News 2 - "To
był dzień na świecie". Agnieszka Gozdyra i Wojciech Szeląg natomiast zapraszają gości do magazynu "Tak czy Nie".

(fot. Polsat)
Źródło: (fot. Polsat)

Program tworzą znani i cenieni dziennikarze. W gronie prowadzących program znajdują się: Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Maciej Stroiński oraz Joanna Wrześniewska-Sieger. Popołudniowe wydanie nadawane o godz. 15.50 prowadzą: Joanna Wrześniewska-Sieger, Maciej Stroiński, Wojciech Szeląg i Agnieszka Gozdyra. Głównymi wydawcami serwisu są Ewa Jarosławska oraz Grzegorz Kozak. Zespół reporterów „Wydarzeń” tworzą m.in.: Małgorzata Ziętkiewicz, Piotr Michalak, Michał Kwiatkowski, Agnieszka Mosór, Jan Mikruta, Marek Sygacz, Robert Gusta, Grzegorz Kępka, Dariusz Ociepa, Agnieszka Milczarz, Małgorzata Mikulska-Rembek, Monika Zalewska, Stanisław Wryk, Mira Skórka, Magdalena Hykawy. Zespół na co dzień korzysta z nowoczesnego newsroomu, najnowocześniejszego systemu: do redagowania tekstów, montażu, tworzenia grafiki komputerowej i archiwizowania materiałów. System ma sto pięćdziesiąt komputerowych stanowisk pracy dla reporterów, wydawców, prezenterów, producentów i kierowników produkcji.

d1r6ml9

Na potrzeby "Wydarzeń" pracuje codziennie około stu osób: dziennikarzy, kierowników produkcji, operatorów, producentów, informatyków, grafików, realizatorów oraz inżynierów systemu. Na sukces programu oprócz warszawskiego newsroomu, pracuje także rozbudowana sieć ośrodków regionalnych w całym kraju wyposażonych w studia oraz wozy transmisyjne. Wydarzenia zagraniczne relacjonuje pięciu stałych korespondentów: w Waszyngtonie - Zuzanna Falzmann, Moskwie - Tomasz Kołakowski, Berlinie - Tomasz Lejman, Brukseli - Dorota Bawołek i Londynie - Ewa Żarska.

(fot. Polsat)
Źródło: (fot. Polsat)
d1r6ml9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r6ml9