"1 października 2018 r. zniesiono obowiązek wożenia przez kierowców:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy

"1 października 2018 r. zniesiono obowiązek wożenia przez kierowców:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN

14.05.2019 21:20, aktual.: 15.05.2019 07:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "1 października 2018 r. zniesiono obowiązek wożenia przez kierowców:". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "1 października 2018 r. zniesiono obowiązek wożenia przez kierowców:"

A apteczki
B gaśnicy i trójkata
C prawa jazdy
D dowodu rejestracyjnego i OC

Pytanie było warte 1000 zł.

Uczestnik najpierw wykorzystał koło ratunkowe "pół na pół", po czym zostały mu do wyboru odpowiedzi C i D. Nie będac nadal pewnym właściwej odpowiedzi zdecydował się na "pytanie do publiczności", gdzie aż 85 proc. głosujących wskazało na "dowód rejestracyjny i OC". Mężczyzna zaznaczył odpowiedź D, która okazało się być właściwa.

Prawidłową odpowiedzią było D.

Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC to efekt przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji (MC) nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym i podpisania przez ministra cyfryzacji odpowiedniego komunikatu w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także