Trwa ładowanie...
d2vndnq

Rada Programowa TVP chce rezygnacji z Eurowizji Junior

Rada Programowa Telewizji Polskiej chce spotkać się z zarządem TVP, żeby omówić rezygnację ze współpracy przy organizacji Eurowizji Junior. Jej zdaniem konkurs jest sprzeczny z ustawą o radiofonii i telewizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurowizja Junior drugi rok z rzędu odbędzie się w Polsce
Eurowizja Junior drugi rok z rzędu odbędzie się w Polsce (ONS.pl)
d2vndnq

Rada Programowa TVP przyjęła uchwałę zgłaszającą "sprzeciw wobec kontynuowania przez TVP S.A. współpracy przy organizacji konkursu". W związku z tym liczy na rozmowy z zarządem TVP i chce nakłonić Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza, żeby zrezygnowali z Eurowizji Junior emitowanej do tej pory przez TVP.

Rada motywuje swój sprzeciw tym, że konkurs jest niezgodny z obowiązującą ustawą o radiofonii i telewizji, która "zabrania rozpowszechniania audycji zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich".

Viki Gabor o swojej karierze. "Nie mam takiego dzieciństwa jak inni"

"Ochrona ta nie powinna się sprowadzać wyłącznie do ograniczenia emisji treści, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny i moralny dzieci i młodzieży, ale również powinna uwzględniać wpływ, jaki mają te programy na dzieci, które biorą w nich udział" - stwierdziła rada programowa w uchwale, cytowanej przez gazeta.pl.

d2vndnq

Oprócz tego Rada nawołuje o stworzenie przez TVP "własnej audycji promującej aktywność artystyczną dzieci i młodzieży w sposób zgodny z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji".

W 2018 r. Eurowizję Junior wygrała Roksana Węgiel, a w 2019 r.w Gliwicach Viki Gabor. Tegorocznego reprezentanta poznamy 27 września, wyłoni go program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020". Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

d2vndnq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vndnq

Podziel się opinią

Share
d2vndnq
d2vndnq