Trwa ładowanie...

Eurowizja Junior 2020. Nowe zasady konkursu. Cios dla Polski

Eurowizja Junior odbędzie się już w listopadzie. Konkurs odbędzie się jednak na zupełnie nowych zasadach. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Tegoroczna edycja Eurowizji Junior odbędzie się... zdalnie.

Viki Gabor podczas konkursu Eurowizji Junior w GliwicachViki Gabor podczas konkursu Eurowizji Junior w GliwicachŹródło: ONS, fot: Pawel Kibitlewski
d1wv0k3
d1wv0k3

O zmianach poinformował "Dziennik Eurowizyjny". W dziecięcym konkursie weźmie udział 13 reprezentantów, a ich występy mają zostać nagrane wcześniej. Początkowo wydarzenie miało się odbyć w Warszawie. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Koncerty uczestników zostaną zarejestrowane w lokalnych studiach telewizyjnych. Producenci zdecydowali się zrezygnować z występów online na żywo. Wszystko po to, żeby uniknąć problemów z łączami i uzyskać jak najlepszą jakość Eurowizji Junior 2020.

Kraje, które uczestniczą w tegorocznym konkursie, dostały specjalne wytyczne. Szczegółowe wymogi dotyczące wyglądu sceny, zaplecza technicznego oraz kamer mają zapewnić każdemu z uczestników równe traktowanie i rywalizację.

Nowe zasady Eurowizji Junior 2020

W Eurowizji Junior 2020 będzie uczestniczyć tylko 13 reprezentantów - o 6 mniej niż w ubiegłym roku. Na początku niektóre kraje zrezygnowały z brania udziału w konkursie ze względu na restrykcje związane z podróżowaniem i ogólną sytuacją związaną z koronawirusem. Nie wiadomo jednak dlaczego, po poinformowaniu o tym, że Eurowizja Junior odbędzie się zdalnie, owe kraje nie wyraziły chęci wzięcia udziału w wydarzeniu.

d1wv0k3

W konkursie Eurowizji usłyszymy wykonawców z Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Niemiec, Kazachstanu, Malty, Holandii, Polski, Rosji, Serbii, Hiszpanii oraz Ukrainy. Jak odbędzie się głosowanie? "Dziennik Eurowizyjny" podaje, że w tej kwestii nic się nie zmieni. "Ostatecznie nie wprowadzono żadnych zmian i TVP na swojej stronie, informuje, że widzowie będą mogli głosować na swoich faworytów drogą internetową" - czytamy na stronie.

Nie wiadomo również, czy odbędzie się oficjalna Ceremonia Otwarcia. To właśnie wtedy odbywało się losowanie, podczas której dowiadywano się, kto otworzy i zamknie cały konkurs. Nie wiadomo również, kto poprowadzi konkurs. "Spekuluje się, że w konkurs ponownie zaangażowana może być Ida Nowakowska, ale mówi się też o Viki Gabor" podaje "Dziennik Eurowizyjny". Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada o godzinie 17:00. Konkurs będzie transmitowany w TVP1.

Zobacz także: Jacek Kurski o Eurowizji Junior: "Ten konkurs stanie się własnością Polski"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wv0k3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wv0k3