Trwa ładowanie...

Czy oskarżyciel Michaela Jacksona jest kłamcą?

Obrońcy Michaela Jacksona twierdzą, że oskarżający go o pedofilię mężczyźni to kłamcy i konfabulanci. Ma im chodzić rzekomo tylko o pieniądze, a ich "wspomnienia" to tylko zmyślenia ludzi po załamaniu nerwowym.

Czy oskarżyciel Michaela Jacksona jest kłamcą?Źródło: East News
d3ulepw
d3ulepw

Wade Robson i James Safechuck oskarżyli nieżyjącego już Michaela Jacksona, że molestował ich i wykorzystywał seksulanie, gdy byli dziećmi w latach 90.

Obaj twierdzą w filmie "Leaving Neverland" w reż. Dana Reeda, że Jackson miał ich rozbierać, masturbować się przed nimi i uprawiać z nimi seks oralny.

ZOBACZ WIDEO: Sekret słynnego przechyłu Jacksona. Nie próbujcie tego w domu

Tymczasem brytyjski dziennikarz Mike Smallcombe, autor biografii Jacksona "Making Michael", staje w obronie gwiazdora.

d3ulepw

Smallcombe przypomina na łamach portalu Express, że jeden z oskarżycieli - Wade Robson - w 2012 r. miał przejść ciężkie załamanie nerwowe. Jego kariera tancerza i choreografa zaczęła się w tym czasie załamywać. Miał kłopoty mentalne i finansowe.

Próbował wtedy sprzedać książkę o rzekomym wieloletnim molestowaniu przez Jacksona, ale nie znalazł na nią wydawcy.

Wtedy skierował sprawę do sądu przeciw spadkobiercom fortuny Jacksona. Domagał się aż 1,5 miliarda dolarów odszkodowania. W 2017 r. sąd oddalił jednak jego żądania.

Robson złożył jednak apelację. Sprawa została bowiem oddalona z przyczyn technicznych, ale sędzia nie wydał wtedy orzeczenia w sprawie ważności przestępstw seksulanych.

d3ulepw

Zdaniem prawnika rodziny Jacksonów, Robson był oszustem, który miał kłamać w sądzie pod przysięgą.

East News
Źródło: East News

Robson w filmie "Leaving Neverland" opowiada ze szczegółami, jak wyglądała jego pierwsza noc w posiadłości Jacksona. Przedstawia to jako własne wspomnienia.

W czasie procesu obrona przedstawiła jednak mail, w którym Robson zadaje własnej matce ponad 20 pytań na temat jego pierwszej nocy w posiadłości gwiazdora: co się wtedy wydarzyło, co robiliśmy po przyjeździe, itp.

d3ulepw

Czyli nie pamiętał dobrze tej nocy i korzystał ze wspomnień innych.

Robson miał też pytać matkę w kolejnym mailu o inne szczegóły jego znajomości z Jacksonem, bo nie był pewien, czy dobrze je pamięta i czy w ogóle są prawdziwe.

Niektóre z jego wspomnień dotyczące molestowania zmieniły się między 2012 a 2013 r., w trakcie pisania książki i późniejszego procesu.

Smallcombe twierdzi także, że Robson i Safechuck są winni spadkobiercom Jacksona duże pieniądze. W przypadku Robsona to aż 70 tys. dolarów kosztów sądowych.

d3ulepw

To nie wszystko: Robson ma mieć rzekomo za złe spadkobiercom Jacksona, że nie zatrudnili go przy produkcji musicalu "One" w 2011 r. Miał bardzo liczyć na tę pracę i pieniądze.

Tymczasem w programie "60 minutes" była gosposia Jacksona Adrian McManus powiedziała, że widziała jak muzyk całuje i pieści dzieci.

- Zabronili mi o tym mowić, straszyli, że mnie zabiją i nikt nie znajdzie mojego ciała - mówi McManus.

Spadkobiercy majątku Jacksona pozwali stację HBO na 100 mln dolarów odszkodowania za emisję ich zdaniem nierzetelnego, pełnego zmyśleń dokumentu.

d3ulepw

Reżyser Dan Reed: - Najbardziej niezwykłą rzeczą jest to, że nikt nie zaprzecza, że Jackson zabierał chłopców do swojego łóżka, noc po nocy, przez wiele lat. Co - według obrońców - robił z tymi małymi chłopcami za zamkniętymi drzwiami?

d3ulepw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulepw