Trwa ładowanie...
dj77s9e

Przepis na życie

Najnowsze informacje
4.4
(65776 głosów)
Oceń:

"Przepis na życie" to polski serial obyczajowy wyreżyserowany przez Michała Rogalskiego, znanego przykładowo z produkcji "Ostatnia akcja". Jest adaptacją scenariusza Agnieszki Pilaszewskiej, znanej głównie z roli Aliny Krawczyk z serialu "Miodowe lata", czy Aliny Górki z "Barw szczęścia". "Przepis na życie" swoją premierę miał dnia 6 marca 2011 roku i emitowany jest przez stację TVN. Liczy 13 odcinków. Z kolei emisja drugiego sezonu rozpocznie się jesienią 2011.

Główna bohaterka serialu "Przepis na życie" to Anna (w tej roli Magdalena Kumorek) z pozoru typowa żona i matka, absolwentka medycyny bez specjalizacji prowadząca z spokojne, poukładane życie. W pogoni za codziennymi obowiązkami zawodowymi oraz domowymi nie zauważyła, że do jej życia wkradła się nuda, a u boku jej męża Andrzeja (Piotr Adamczyk) pojawiła się nowa kobieta (Maja Ostaszewska).

I nagle nieoczekiwanie przychodzi ten dzień, kiedy jej codzienność rozpada się w drobny mak jak porcelanowa filiżanka doprowadzając do bohaterkę do depresji. Mąż wyznaje, iż chce rozwodu, a w wyniku cięć budżetowych w korporacji, w której pracuje Anna - traci ona posadę. Na szczęście u jej boku jest nastoletnia córka Mania (Aleksandra Radwańska), przyjaciółka Pola (Edyta Olszówka) i mama Irena (Dorota Kolak), które nie pozwolą jej płakać nad rozlanym mlekiem. Anna upora się ze swoim życiem i znajdzie zatrudnienie w restauracji "Imbir", w której szefuje Jerzy (Borys Szyc). Niebawem jej ukryta dotąd pasja i kulinarny talent zostanie przez niego dostrzeżony.

Motywem przewodnim serialu "Przepis na życie" jest myśl, że nigdy nie jest za późno, by odkrywać swoje pasje. "Przepis na życie" to opowieść o tym, że smaku naszej codzienności dodaje pasja i zainteresowania, bowiem wkładając w to, co robimy serce i cząstkę siebie, przestajemy być przeciętni, a stajemy się wyjątkowi. Bohaterka serialu "Przepis na życie" ucząc się gotowania nauczy się szczęśliwego i smacznego życia.

W pozostałych rolach możemy zobaczyć także takie polskie gwiazdy jak: Tomasz Stockinger (Cezary Adamowicz), Lesław Żurek (jako Maciej), Sławomir Orzechowski (jako Stefan) czy Iwona Bielska (jako Wanda) Marta Dobecka (jako Agnieszka Groszek), Mariusz Drężek (jako Jeremiasz Krupa).

Przepis na życie
Tytuł oryginalny

Przepis na życie

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Aleksandra Domańska (Julka)

Oliwia Angerstein (Dziennikarka)

Marta Chyczewska (Klientka)

Jan Krzysztof Szczygieł (Zygmunt)

Katarzyna Łukaszyńska (Pielęgniarka)

Aleksandra Kisielewska (Barbara, żona Witolda)

Marta Dobecka (Agnieszka Groszek, narzeczona Jeremiasza)

Sławomir Głazek (Członek jury konkursu kulinarnego)

Ireneusz Dydliński (Profesor Marek Leszek)

Jakub Wieczorek (Barman)

Martyna Kliszewska (Mama Kacpra)

Małgorzata Maślanka (Sprzedawczyni)

Barbara Babilińska (Recepcjonistka)

Paweł Marczuk (Grochol)

Dominika Gwit (Gruba)

Agata Pruchniewska (Sekretarka w szkole muzycznej)

Paweł Szczesny (Pacjent Andrzeja)

Sebastian Fabijański

Katarzyna Galica (Dyrektorka wydawnictwa)

Magdalena Kumorek (Anka)

Sławomir Orzechowski (Stefan)

Wojciech Duryasz (Karol)

Maja Ostaszewska (Beata)

Przemysław Branny (Biznesmen)

Rafał Rutkowski (kucharz Eugeniusz "Długi")

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj77s9e
dj77s9e
dj77s9e