Nerwowa końcówka Holeckiej? "Przepraszam"

Danuta Holecka pomyliła się w "Gościu Wiadomości"
Danuta Holecka pomyliła się w "Gościu Wiadomości"
Źródło zdjęć: © TVP
oprac. MOS

09.12.2023 17:40, aktual.: 09.12.2023 17:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku dni w mediach huczy o rychłym rozstaniu Danuty Holeckiej z Telewizją Polską. Na antenie prezenterka nie daje nic po sobie poznać. Ale ostatnio na chwilę straciła rezon.

Danuta Holecka jest związana z Telewizją Polską od 30 lat. Stałą prowadzącą wieczornych "Wiadomości" stała się na początku 2016 r., gdy telewizją zaczął rządzić Jacek Kurski. A od 2019 r. szefuje redakcji serwisu.

Jako czołowa twarz propagandowej narracji TVP za czasów rządów PiS Danuta Holecka postanowiła rozstać się ze stacją 12 grudnia, czyli dzień po głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Wciąż prowadząca "Wiadomości" oficjalnie nie potwierdziła tych doniesień. Nie wiadomo, czy zamierza pożegnać się z widzami na wizji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pojawiły się nawet plotki, że odejście szefowej "Wiadomości" może nieoczekiwanie nastąpić szybciej. Mówiło się, że po raz ostatni poprowadzi serwis w piątek 8 grudnia. Holecka nie dała jednak po sobie poznać, czy to rzeczywiście jej pożegnanie.

W piątek po wieczornym wydaniu "Wiadomości" Holecka poprowadziła jeszcze na antenie TVP Info "Gościa Wiadomości". Na zakończenie rozmowy z Michałem Karnowskim i Adrianem Stankowskim, Danuta Holecka zapowiedziała kolejny program i pomyliła jego nazwę.

- Panowie, ogromnie mi było miło z panami rozmawiać. Również dziękujemy naszym widzom. Oddaję głos Adrianowi Klarenbachowi do studia "Minęła...", "Forum" dziś. Przepraszam - zakończyła i uśmiechnęła się.

To dość znamienne, bo właśnie w programie "Minęła 20" kilka dni wcześniej prowadząca "Wiadomości" dokonała podsumowania swojej kariery w TVP.

- W programach, które prowadziłam w tej telewizji, nigdy nie było tak, że nikt nie mógł wypowiedzieć własnego zdania. I myślę, że się panowie z tym zgodzą. Nie mogę pozwolić na obrażanie moich kolegów i bronię moich kolegów, bo robią dobrą robotę. Różnimy się tym, że my nie obrażamy. Ja nie mogę pozwolić na obrażanie moich kolegów - powiedziała Danuta Holecka.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (362)
Zobacz także