Trwa ładowanie...
d2n8ity

Kasia Moś

Najnowsze informacje
4.0
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Ruda Śląska

Dyskografia:

Inspiration - 2015

d2n8ity
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Kasia Moś (właść. Katarzyna Moś) - polska wokalistka, reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Kasia Moś urodziła się 3 marca 1987 roku w Rudzie Śląskiej. Pochodzi z muzykalnej rodziny. jej ojciec Marek jest dyrygentem Orkiestry Aukso, a matka Joanna przez lata grała na altówce. Kasia Moś ma brata Mateusza, który również zdradza talent muzyczny. Prywatnie zaręczona.

Piosenkarka ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Początkowo śpiewała pod opieką Elżbiety Chlebek. Swoje pierwsze demo wydała w roku 2002. Utwór usłyszał Robert Janson - założyciel zespołu Varius Manx, który wziął Moś pod swoją opiekę. W wyniku ich współpracy artystka nagrała singiel "I Wanna Know". W 2006 roku Kasia Moś wystartowała z tą piosenką w krajowych eliminacjach do Eurowizji, ale ostatecznie nie udało jej się zakwalifikiwać do finału.

W latach 2008-2011 Kasia Moś przebywała w Stanach Zjednoczonych. Zauważona przez tancerkę z zepsołu Mata Gosa rozpoczęła współpracę z kilkoma gwiazdami największego formatu. Zagrała koncert m.in. w klubie Viper Room, należącym do aktora Johnny’ego Deppa, grała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą.

W 2012 roku Kasia Moś wzięła udział w polsatowskim show "Must be the Music. Tylko muzyka", w którym dotarła aż do finału i zajęła w nim trzecie miejsce. Od roku 2014 była twarzą kampanii reklamowej LINK 4. W tym samym czasie pojawiła się na okładce polskiego "Playboya".

Kasia Moś ma na swoim koncie jedną płytę studyjną. W roku 2015 wydała album "Inspiration", który zawierał singiel "Addiction". Z piosenką tą Moś próbowała bezskutku przebrnąć przez krajowe eliminacje do Eurowizji 2016. Sztuka ta udała się dopiero rok później, kiedy to artystka zaprezentowała swój utwór "Flashlight".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n8ity
d2n8ity
d2n8ity