WP
WP

Kasia Moś - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Kasia Moś ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Podziel się
WP

Kasia Moś (właść. Katarzyna Moś) - polska wokalistka, reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Kasia Moś urodziła się 3 marca 1987 roku w Rudzie Śląskiej. Pochodzi z muzykalnej rodziny. jej ojciec Marek jest dyrygentem Orkiestry Aukso, a matka Joanna przez lata grała na altówce. Kasia Moś ma brata Mateusza, który również zdradza talent muzyczny. Prywatnie zaręczona.

Piosenkarka ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Początkowo śpiewała pod opieką Elżbiety Chlebek. Swoje pierwsze demo wydała w roku 2002. Utwór usłyszał Robert Janson - założyciel zespołu Varius Manx, który wziął Moś pod swoją opiekę. W wyniku ich współpracy artystka nagrała singiel "I Wanna Know". W 2006 roku Kasia Moś wystartowała z tą piosenką w krajowych eliminacjach do Eurowizji, ale ostatecznie nie udało jej się zakwalifikiwać do finału.

W latach 2008-2011 Kasia Moś przebywała w Stanach Zjednoczonych. Zauważona przez tancerkę z zepsołu Mata Gosa rozpoczęła współpracę z kilkoma gwiazdami największego formatu. Zagrała koncert m.in. w klubie Viper Room, należącym do aktora Johnny’ego Deppa, grała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą.

W 2012 roku Kasia Moś wzięła udział w polsatowskim show "Must be the Music. Tylko muzyka", w którym dotarła aż do finału i zajęła w nim trzecie miejsce. Od roku 2014 była twarzą kampanii reklamowej LINK 4. W tym samym czasie pojawiła się na okładce polskiego "Playboya".

WP

Kasia Moś ma na swoim koncie jedną płytę studyjną. W roku 2015 wydała album "Inspiration", który zawierał singiel "Addiction". Z piosenką tą Moś próbowała bezskutku przebrnąć przez krajowe eliminacje do Eurowizji 2016. Sztuka ta udała się dopiero rok później, kiedy to artystka zaprezentowała swój utwór "Flashlight".

Data urodzenia

03.03.1987

Miejsce urodzenia

Ruda Śląska

Profesja

Piosenkarka

Dyskografia

Inspiration - 2015

WP
WP
WP