Trwa ładowanie...
d30qtmy

Dark

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix

"Dark" to pierwszy niemiecki serial Netflixa, który został udostępniony na popularnej platformie streamingowej. Kreowany na następcę "Stranger Things" opowiada zupełnie inną historię, którą zdecydowanie warto poznać.

Dark – produkcja

Niemieckojęzyczny serial Netflixa został wykreowany przez Barana bo Odara i Jantje Friese. Baran bo Odar reżyserował każdy odcinek "Dark", zaś Jantjle Friese była scenarzystką lub współscenarzystką. Dołączali do niej Ronny Schalk, Martin Behnke czy Marc O. Berg.

Premiera pierwszego sezonu "Dark" odbyła się 1 grudnia 2017 roku. Serial tak bardzo spodobał się widzom, że już na początku 2018 roku twórcy potwierdzili powstanie kolejnej części. Premiera drugiego sezonu "Dark" zaplanowana jest na 2019 rok. Historia ujęta w serialu jest często porównywana z fabułą "Stranger Things" ze względu na 'odwrócony świat', jednak zgodnie uważamy, że oba (bardzo dobre) seriale różnią się diametralnie od siebie.

Dark – opis fabuły

Akcja serialu Netflixa "Dark" rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Winden położonym w Niemczech. 4 listopada 2019 roku samobójstwo popełnia Michael Kahnwald. Tego samego dnia wieczorem w jaskini Winden znika Mikkel Nielsen, syn policjanta. Rozpoczynają się poszukiwania. Kiedy w lesie zostaje znalezione ciało martwego chłopca, nikt nie przypuszcza, że zwłoki zostały przeniesione z 1986 roku.

Okazuje się, że w jaskini w Winden istnieje portal czasoprzestrzenny, który umożlwia podróże bohaterów dokładnie 33 lata w przód lub w tył. Dzięki takiemu zazębieniu akcji można przyjrzeć się bliżej relacjom głównych postaci serii.

Dark – ciekawostki

  • Serial "Dark" otrzymał nagrody oraz wyróżnienia na takich festiwalach i wydarzeniach filmowych jak German Television Academy Awards czy Golden Camera;
  • Większość scen rozgrywających się na zewnątrz było kręconych na terenie ćwiczeń wojskowych niedaleko Berlina;
  • Intro do "Dark" to fragment piosenki "Goodbye" niemieckiego zespołu Apparat;
  • Młody Ulrich Nielsen słucha piosenki "Pleasure to kill" Kreatora;
  • Zdjęcia do serialu "Dark" rozpoczęły się 18 października 2016 roku;
  • W filmie pojawiają się nawiązania do "Powrotu do przyszłości" (1985) oraz "Donniego Darko" (2001), a także kultowego serialu "Twin Peaks".

Dark – lista odcinków

Dark - lista odcinków pierwszego sezonu:

Dark
Tytuł oryginalny

Dark

Gatunek

Thriller, Sci-Fi

Kraj produkcji

Niemcy

Data premiery

01.12.2017

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

2

Reżyser
Muzyka
Operator
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30qtmy
d30qtmy
d30qtmy