Trwa ładowanie...
d46oib1

5-10-15

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"5-10-15" to jeden z tych programów dla dzieci, których się nie zapomina. Wychowało się na nim wiele pokoleń polskich dzieci. "5-10-15" było emitowane na antenie telewizyjnej Jedynki w latach 1982-2007.

Niewiele osób pamięta, że "5-10-15" w latach 70. było nadawane w TVP 2, w sobotę około południa. Jednak władze TVP podjęły decyzję o przeniesieniu programu do telewizyjnej Jedynki na sobotę rano (zamiast nadawanego do tej pory "Dropsa").

Nazwa "5-10-15" odnosi się do grup wiekowych, których sprawy poruszał program. Każda grupa wiekowa miała swoich przedstawicieli w postaci prowadzących. Twórcy programu często konfrontowali racje poszczególnych grup wiekowych na dany temat, co nierzadko wywoływało śmieszne sytuacje.

Przez pewien czas podział wiekowy zanikł, jednak finalnie twórcy "5-10-15" powrócili do pierwotnego kształtu programu.

Czołówkę programu przez długi czas stanowił fragment utworu "Bez ograniczeń Kombii. Na krótki czas przed zakończeniem emisji na czołówkę wybrano utwór formacji Wet Fingers "Nu limit", (remiks starej czołówki).

Decyzja o zakończeniu emisji programu zapadła w połowie roku 2007 roku. Ówczesna dyrektor TVP, Małgorzata Raczyńska, tłumaczyła zdjęcie "5-10-15" niskimi wynikami oglądalności.

W "5-10-15" zaistniało wiele gwiazd dzisiejszego dziennikarstwa i show biznesu. Jako dzieci na antenie pokazali się między innymi:
-Marcin Tyszka (znany na całym świecie fotograf, juror programu "Top Model"), Maria Niklińska (aktorka młodego pokolenia, znana m.in. z roli w "Klanie", córka Jolanty Fajkowskiej), Sandra Walter (prezenterka i producent telewizyjny, prowadziła m.in. "Mini Playback Show" w TVN), Justyna Pochanke (dziennikarka "Faktów" TVN), Piotr Kraśko (dziennikarz "Wiadomości" TVP 1), Marcin Chochlew (aktor, znany z roli Filipa w "Na Wspólnej"), Krzysztof Ibisz (znany dziennikarz i prezenter), Małgorzata Halber (dziennikarka muzyczna).

Jednym z prowadzących program był Marcin Kołodyński: młody dziennikarz, który zginął tragicznie w 2000 roku podczas jazdy na snowboardzie. Po śmierci Kołodyńskiego została ustanowiona nagroda "5 10 15 i więcej".

Niewiele osób pamięta, że mały epizod miał w "5-10-15" Wojciech Mann. W latach 80. pojawiał się w programie jako głos, prowadzący dyskusję z gospodarzami programu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46oib1
d46oib1
d46oib1