"Wiadomości" długo nie wytrzymały bez disco polo. Zenek zapraszał na dożynki

"Wiadomości" połączyły rocznicę TVP Wilno z koncertem dożynkowym Zenka Martyniuka
"Wiadomości" połączyły rocznicę TVP Wilno z koncertem dożynkowym Zenka Martyniuka
Źródło zdjęć: © TVP VOD

17.09.2022 22:25, aktual.: 18.09.2022 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po odejściu Jacka Kurskiego z TVP przez chwilę mogło się wydawać, że nowy prezes nie będzie tolerował promowania na antenie gwiazd disco polo. W "Wiadomościach" zaczęto więcej mówić o wystawach, muzeach, koncertach muzyki poważnej. Zmiana nie trwała długo.

O podejściu nowego prezesa TVP do disco polo najlepiej świadczyło odwołanie koncertu z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, na którym miały występować głównie gwiazdy tego nurtu. Ostatecznie wydarzenie się odbyło, ale z zupełnie innymi wykonawcami i w innym, poważniejszym nastroju. Nie jest tajemnicą, że Mateusz Matyszkowicz nie jest fanem disco polo, a TVP pod jego rządami przez chwilę skupiła się na kulturze wysokiej. Redakcja "Wiadomości" postanowiła jednak szybko wrócić do ulubionego gatunku muzyki milionów Polaków.

W sobotę 17 września "Wiadomości" zrobiły to w bardzo nieoczekiwany sposób. - Niezwykła telewizja obchodzi dziś trzecie urodziny. TVP Wilno, pierwszy program Telewizji Polskiej na Litwie informuje, upowszechnia język polski, promuje Polskę i jednoczy mieszkających na Litwie Polaków - mówiła Edyta Lewandowska, zapowiadając reportaż pt. "TVP Wilno obchodzi trzecie urodziny".

Z początku nic nie zwiastowało, że ma to coś wspólnego z disco polo. I teoretycznie nie miało, gdyż reportaż dotyczył głównie wspomnianej rocznicy i imprezy, jaką z tej okazji zorganizowano. - Trzecie urodziny TVP Wilno świętuje koncertem nawiązującym do epoki romantyzmu i "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. A także romantycznym piknikiem w historycznych wnętrzach Pałacu Balińskich w Jaszunach - mówił reporter "Wiadomości".

Zenek w "Wiadomościach" mówił o swoim koncercie dożynkowym
Zenek w "Wiadomościach" mówił o swoim koncercie dożynkowym© TVP VOD

I tutaj nastąpił zwrot akcji, gdyż oprócz święta TVP Wilno, "Wiadomości" poinformowały o tym, że na Litwie "w wielu miejscowościach w ten weekend organizowane są dożynki. Między innymi w Solecznikach, gdzie jutro nie zabraknie TVP Wilno i znanych wykonawców z Polski".

Dlaczego wymieniono tylko Soleczniki? Gdyż właśnie tam 18 września wystąpi na scenie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. - Życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń - mówił Martyniuk na antenie telewizyjnej Jedynki.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (53)
Zobacz także