Trwa ładowanie...
d28xpny

TVP królem programów informacyjnych. TVN na trzecim miejscu

Jacek Kurski ma powody do radości. Dane wyników oglądalności z grudnia nie pozostawiają złudzeń, że Polacy najczęściej wybierają programy informacyjne Telewizji Polskiej. Widać też wyraźny spadek konkurencyjnych "Faktów" TVN.
Share
"Teleexpress" jako program informacyjny przyciąga przed telewizory największą widownię
"Teleexpress" jako program informacyjny przyciąga przed telewizory największą widownięŹródło: Forum
d28xpny

Raport dotyczący oglądalności programów informacyjnych w grudniu 2019 r. sporządził portal Wirtualne Media. Dane pochodzą z badania przeprowadzonego przez Nielsen Audience Measurement. Warto podkreślić, że Jacek Kurski ogłaszając sukcesy TVP od kilku lat nie posługuje się danymi Nielsena, które są zazwyczaj niższe niż te obliczone autorską metodą MOR (Model Oglądalności Rzeczywistej).

Obejrzyj: Jacek Kurski o filmie "Zenek": To dopełnienie naszego wachlarza zaangażowań"

Najpopularniejszym programem informacyjnym w grudniu 2019 r. okazał się "Teleexpress". Oglądało go średnio 3,07 mln widzów (27,26 proc. udziału w rynku telewizyjnym).

d28xpny

Na drugie miejsce z trzeciego awansowały "Wiadomości", które przyciągały przed telewizory średnio 3 mln oglądających z wszystkich grup wiekowych. Widownia dziennika wzrosła w stosunku do grudnia 2018 r. aż o 6,34 proc.

Na trzecie miejsce z pozycji lidera spadły "Fakty". Ich oglądalność w TVN i TVN24 BiS w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadła o 4,32 proc, co jest najgorszym wynikiem w całym raporcie. "Fakty" wybierało średnio 2,97 mln telewidzów.

Do najpopularniejszych programów informacyjnych w grudniu 2019 r. zaliczały się także "Wydarzenia" (Polsat, Polsat News – 2,23 mln widzów, spadek o 1,55 proc.) i "Panorama" (TVP2, TVP Info – 1,81 mln widzów, wzrost o 13,29 proc.).

d28xpny

Podziel się opinią

Share
d28xpny
d28xpny