Trwa ładowanie...
marcin wrona
+1
09-07-2010 11:42

To będzie wyjątkowy serial!

To będzie wyjątkowy serial!Źródło: AKPA
d1awgs8
d1awgs8

Piękne górskie plenery, mrożące krew w żyłach akcje ratunkowe i folklorystyczny klimat. To wszystko już jesienią będziemy mogli zobaczyć na ekranie telewizyjnej Jedynki.

Właśnie trwają zdjęcia do nowego serialu, opowiadającego o pracy ratowników górskich. Nad produkcją czuwa młody, zdolny reżyser Marcin Wrona. Autor takich filmów jak "Moja krew" czy nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni "Chrzest".

"Realizując tę produkcję chcemy złamać konwencję serialową, jaka w tej chwili obowiązuje w Polsce. Chcemy opowiedzieć historię bardziej realistycznie, w sposób filmowy. Nie możemy pozwolić, by tak piękne plenery zostały niewykorzystane. Naszym zamiarem jest sprawić, by góry ożyły. A to nie jest zasługa samej kamery, ale też ludzi. Dlatego tak wiele czasu poświęcamy na zdjęcia w Zakopanem. Zaprzyjaźniliśmy się z góralami, z TOPR-owcami. Zależy nam, żeby pokazać kawałek prawdziwego świata, w atrakcyjny sposób i z humorem, bo jest on także częścią zakopiańskiej kultury - mówi Marcin Wrona.

d1awgs8

Zapewnia także, że w serialu nie zabraknie spektakularnych akcji.

- W każdym z trzynastu odcinków widzowie zobaczą trudną akcję ratowniczą. Jednymi z najbardziej widowiskowych zdjęć, jakie realizowaliśmy, są sceny z lawiną. Naprawdę będzie na co popatrzeć" - zapewnia reżyser.

Głównym scenarzystą serialu jest Wojciech Saramonowicz, a o konsultacje poproszony został ratownik górski Michał Jagiełło, autor książki "Wołanie w górach".

Równie imponująca jest obsada. A najbardziej przyciąga nazwisko Linda. W jednej z czołowych ról bowiem, zobaczymy dawno niewidzianego na ekranie, Bogusława Lindę. Aktor zagra naczelnika TOPR-u, ojca głównego bohatera, w którego wcieli się Tomasz Schuchardt, zdobywca Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni za film Marcina Wrony właśnie.

d1awgs8

"Mój bohater nigdy nie chciał być ratownikiem, ale jego losy tak się potoczyły, że musiał wrócić do rodzinnego Zakopanego. I mimo, że całe życie nie chciał iść w ślady ojca, TOPR-owca, to z dnia na dzień przekonał się do tej pracy" - opowiada Tomek Schuchardt.

Ponadto wśród serialowych odtwórców znajdą się Mariusz Bonaszewski, Przemysław Bluszcz, Marek Kalita, Paweł Domagała, Michał Czarnecki, Natalia Rybicka, Roma Gąsiorowska, czy znana z serialu "Ranczo" Ela Romanowska.

"Jadźka to góralka z dziada pradziada. Zna tu wszystkich mieszkańców. Jest właścicielką knajpy, w której ratownicy chętnie przesiadują. Jest takim dobrym duchem - opowiada o swej postaci Ela Romanowska, która do roli nauczyła się mówić gwarą. - To było dla mnie świetne zadanie aktorskie i z chęcią się go podjęłam. Co prawda pochodzę z Głogowa, ale mam też rodzinę w Tarnowie, więc tak sobie myślę, że w moich żyłach płynie trochę góralskiej krwi" - dodała ze śmiechem.

Zobacz także:

d1awgs8

[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://teleshow.wp.pl/obnazamy-polskie-serialowe-seksbomby-6034033566327937g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

KULISY KRĘCENIA SERIALI. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/kulisy-krecenia-seriali-zobaczcie-6034033576149633g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

d1awgs8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1awgs8