Trwa ładowanie...
20-04-2009 11:42

Szymon Majewski i Jola Rutowicz Świrami roku

Szymon Majewski i Jola Rutowicz Świrami rokuŹródło: AKPA
d2pqbhz
d2pqbhz

Rozstrzygnięto plebiscyt Świry 2009 organizowany przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.: Szymon Majewski, Jolanta Rutowicz, Tomasz Karolak, zespół Wideo i serial "Włatcy Móch" - informują Wirtualnemedia.pl.

Szymon Majewski został wyróżniony Świrem w kategorii "Osobowość TV" za stworzoną przez siebie postać Ęwarda Ąckięgo. Nagrodzono także autorskie widowisko satyryka "Szymon Majewski Show" (w kategorii Program TV). Jolanta Rutowicz uhonorowana został statuetką Super Świra za debiut roku, zaś Tomasz Karolak zwyciężył w kategorii Aktor.

Zespół Video triumfował natomiast w kategorii Muzyka, grupa otrzymała także nagrodę za przebój "Będzie piekło". Wydarzeniem roku okrzyknięto kłótnie Dody i Justyny Steczkowskiej z programu "Gwiazdy tańczą na lodzie".

W pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali: Maryjusz Kałamaga z kabaretu Łowcy B. (Artysta), Gracjan Roztocki (Internet), Igor Kwiatkowski z kabaretu Paranienormalni za postać Mariolki (Osobowość kabaretowa), Łowcy B. (Kabaret), "Włatcy Móch" (Serial) i "Lejdis" (Film).

Rozdanie Świrów 2009 miało miejsce w minioną sobotę w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Transmisję z tej uroczystości przeprowadziła na swojej antenie stacja TVS.

d2pqbhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pqbhz