Trwa ładowanie...
d4ivfsq

Szymon Majewski Show

Najnowsze informacje
3.5
(2 głosy)
Oceń:

"Szymon Majewski Show" to wybuchowa mieszanka satyrycznego programu rozrywkowego i gwiazdorskiego talk show. Program "Szymon Majewski Show" tuż po pojawieniu się na antenie uznany był za produkcję innowacyjną i zaskakująco świeżą. Program "Szymon Majewski Show" osiągnął sukces dzięki brawurowemu i zaskakującemu prowadzącemu - Szymonowi Majewskiemu. Szymon łączy w sobie showmana, producenta, dziennikarza telewizyjnego i radiowego, satyryka i aktora.

Szymon Majewski swoją przygodę z telewizją rozpoczął od niskobudżetowych programów autorskich "Słów cięcie gięcie" i "Szymon mówi show".

Szerszej publiczności dał się jednak poznać dopiero za sprawą TVN-owskiego "Mamy Cię!", w którym wykręcał najróżniejsze żarty polskim gwiazdom.

Przełom i naprawdę wielka popularność przyszła w 2005 roku wraz z programem "Szymon Majewski Show", w którym wreszcie mógł w pełni rozwinąć skrzydła i dać upust swojej bujnej wyobraźni.

Każdy odcinek rozpoczyna się satyryczną "prasówką", czyli miksem śmiesznych informacji z ostatnich dni. Następnie Szymon przedstawia przybyłych do programu gości i prowadzi z nimi luźną rozmowę.

Stałym elementem każdego odcinka są bloki "Końca nie widać!" - mini-teleturniej polegający na zgadywaniu zakończeń śmiesznych filmików oraz "Rozmowy w tłoku". Blok ten stał się legendą i przez wielu fanów uważany jest za najważniejszy fragment programu.

Ma on formę kabaretowego talk-show z udziałem aktorów parodiujących czołowych polityków, artystów i inne czołowe postaci życia publicznego. Dzięki wspaniałym dialogom i ogromnemu talentowi parodystów, naprawdę jest się z czego pośmiać.

Ponadto w programie pojawiały się na przestrzeni lat powtarzalne mini-seriale, takie jak "Magda M. 20 lat później" czy w ostatnim czasie "Figo Fago" - opowieść o dwóch niezwykle delikatnych oficerach policji, z udziałem Pawła Małuszyńskiego i Jana Peszka.

Ogromnego rozmachu nabrała też realizacja pomysłu stworzenia alter ego Szymona - Ędwarda Ąckiego. Niezbyt urodziwy, niezbyt dobrze ubrany, niezbyt rozgarnięty typ, lider partii ĘĄ zdobył ogromną popularność, która wystąpiła poza ramy programu Szymon Majewski Show. Ędward najpierw w ogólnopolskiej akcji szukał żony, później wystąpił m. in. w You Can Dance oraz w kalendarzu Dżentelmeni, gdzie jego zdjęcia ozdobiły trzynasty miesiąc - ścierwiec.

Choć, jak wspomniano o powodzeniu programu zdecydowała nietuzinkowa osobowość i pomysłowość Majewskiego i to on zbiera najwięcej laurów, nie sposób już mówić o jego programie jako o "one man show". Za sukcesem programu stoi sztab specjalistów, ze szczególnym akcentem na aktorów występujących w Rozmowach w tłoku.

KTO JEST KIM W ROZMOWACH W TŁOKU

Szymon Majewski: Prowadzący program, Władysław Bartoszewski, Ewa Drzyzga, Ędward Ącki, Michał Koterski, Tomasz Jacyków, Adam Darski, Kora
Katarzyna Kwiatkowska: Krystyna Janda, Doda, Kazimiera Szczuka, Agnieszka Chylińska, Maja Komorowska, Katarzyna Figura, Krystyna Czubówna, Helena Vondráčková, Nelli Rokita, Katarzyna Cichopek, Isabel Olchowicz, Magda Gessler, Ewa Minge
Waldemar Ochnia: Jerzy Urban, Lech Wałęsa, Józef Oleksy, Janusz Rewiński
Jolanta Wilk: Joanna Senyszyn, Jolanta Kwaśniewska, Renata Beger, Monika Olejnik, Janina Paradowska, Maria Kaczyńska, Elżbieta Kruk, Jolanta Szczypińska, Adam Małysz, Edyta Górniak, Jolanta Rutowicz
Michał Zieliński: Andrzej Lepper, Lech Kaczyński, Włodzimierz Cimoszewicz, Piotr Fronczewski, Donald Tusk, Kazimierz Marcinkiewicz, Roman Giertych (druga edycja programu), Paweł Janas, Jarosław Kaczyński, Daniel Olbrychski, Bronisław Wildstein, Janusz Palikot, Radosław Majdan, Radosław Sikorski, Michał Żebrowski, Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, Colin Farrell
Beatrycze Łukaszewska: Violetta Villas
Arkadiusz Lipnicki: Roman Giertych
Andrzej J. Dąbrowski: Aleksander Kwaśniewski
Wojciech Chorąży: Władimir Putin
Sebastian Olejniczak: Maryla Rodowicz
Aldona Jankowska: Zyta Gilowska, Tadeusz Rydzyk, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Danuta Hojarska, Anna Fotyga, Julia Tymoszenko, Dorota Zawadzka, Joanna Bartel, Anna Sobecka, Angela Merkel, Beata Tyszkiewicz, Hanna Lis Krzysztof Dracz: Przemysław Gosiewski, Ryszard Czarnecki, Stefan Niesiołowski
Joanna Senyszyn: Siostra bliźniaczka Joanny Senyszyn
Wojciech Kalarus: Jan Rokita, Tadeusz Cymański, Wojciech Wierzejski, Michał Wiśniewski, Wojciech Cejrowski
Stanisław Dembski: Ryszard Kalisz
Maciej Jadowski: Adam Michnik
Renata Beger: Renata Beger
Maciej Kraszewski: Roman Giertych (5. edycja)
Sławomir Zapała: Zbigniew Ziobro
Iwo Pawłowski: Andrzej Urbański
Grzegorz Pawlak: Waldemar Pawlak
Rinke Rooyens: Leo Beenhakker
Elżbieta Jarosik: Elżbieta Zapendowska
Jan Monczka: Andrzej Wajda, Wojciech Jaruzelski, Szewach Weiss
Joanna Jeżewska: Monika Olejnik (od 7 edycji), Elżbieta Jaworowicz, Karolina Korwin-Piotrowska, Jolanta Kwaśniewska Małgorzata Lewińska: Małgorzata Foremniak, Ewa Kopacz, Edyta Górniak, Grażyna Szapołowska
Magdalena Cielecka: Joanna Krupa
Piotr Adamczyk: Silvio Berlusconi

W jednym z odcinków pojawiła się Magdalena Cielecka, parodiując Joannę Krupę. Piotr Adamczyk wcielił się natomiast w postać włoskiego premiera, Silvio Berlusconiego.

Dotychczas nagrano dwanaście sezonów programu:

I: 5 września 2005 - 25 grudnia 2005
II: 6 marca 2006 - 12 czerwca 2006
III: 11 września 2006 - 25 grudnia 2006
IV: 5 marca 2007 - 18 czerwca 2007
V: 3 września 2007 - 24 grudnia 2007
VI: 3 marca 2008 - 16 czerwca 2008
VII: 1 września 2008 - 8 grudnia 2008
VIII: 2 marca 2009 - 25 maja 2009
IX: 7 września 2009 - 7 grudnia 2009
X: 1 marca 2010 - 21 czerwca 2010
XI: 6 września 2010 - 13 grudnia 2010
XII: 28 lutego 2011 - 13 czerwca 2011

W 2011 roku stacja zdecydowała o zdjęciu programu na czas ramówki jesiennej i zamianie go nowym satyrycznym show z udziałem Szymona Majewskiego: HDw3D Telewision. Jednak na ramówkę wiosenną 2012 planowany jest powrót programu na antenę.

NAGRODY

Złota Telekamera 2010
Świr 2009 w kategorii Program TV
Świr 2009 w kategorii Osobowość TV
Telekamera 2009 w kategorii Osobowość w rozrywce
Świr 2008 w kategorii Program TV
Świr 2008 w kategorii Osobowość TV
Świr 2008 w kategorii Szymon Majewski
Świr 2007 w kategorii Najbardziej zwariowany PROGRAM TV
Świr 2007 w kategorii TELEŚWIR
MediaTory 2007 w kategorii AkumulaTOR
Telekamera 2007 w kategorii Rozrywka
Telekamera 2006 w kategorii Rozrywka
Świr 2006 w kategorii Osobowość telewizyjna
Fenomen Przekroju 2005
Złoty Dziób Radia WAWA 2005

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ivfsq
d4ivfsq
d4ivfsq