Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Gwiazdy tańczą na lodzie - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Qaqwqwrqw

Gwiazdy tańczą na lodzie (ang. Stars Dancing on Ice) to program rozrywkowy emitowany w Polsce przez TVP 2.

W programie biorą udział osobistości ze świata szeroko pojętego show - biznesu. Uczestnicy wraz z profesjonalnymi łyżwiarzami mają tydzień na przygotowanie układu, który zaprezentują podczas programu emitowanego na żywo. Każdy występ oceniany jest przez jury: Doda, Renata Aleksander, Włodzimierz Szaranowicz, Tomasz Jacyków (w I i II edycji: Doda, Maria Zuchowicz, Igor Kryszyłowicz, Włodzimierz Szaranowicz). Jurorzy oceniają zawodników w skali od 0 do 10. Dwie pary, które otrzymały najniższe oceny od sędziów były oceniane także przez widzów. Osoby, które otrzymały najmniej głosów, żegnały się z programem. W historii programu dwa razy uczestnik został oceniony na 0 punktów: Przemysław Saleta (przez Dodę) oraz Jola Rutowicz (przez Tomasz Jacykowa).

Choreografią do programu zajmowali się: Sebastian Kolasiński (I i II edycja), Susan Austin (II), Frantisek Blat'ak (I i II), Sherri Kennedy-Borowiecka (I, II, III), Sławomir Borowiecki (III).

Pierwszą i drugą edycję programu prowadzili tatiana Okupnik i Maciej Kurzajewski. W trzeciej edycji prowadzeniem show zajęła się Justyna Steczkowska (u boku Maciej Kurzajewskiego).

Zwycięzcy poszczególnych edycji: Olga Borys i Sławomir Borowiecki (I), Aleksandra Szwed i Sławomir Borowiecki (II), Samuel Palmer i Agnieszka Dulej-Urbańska (III).

Qaqwqwrqw

Trzecia edycja show "Gwiazdy tańczą na lodzie" miała tyle samo widzów co druga emitowana wiosną. Format w piątkowe wieczory śledziło nieco ponad 3 mln osób. TVP2 zdecydowała jednak, że nie będzie kontynuowała programu.

Na decyzję nadawcy miały wpływ kontrowersje, które niemal od początku wywoływało show. Przypomnijmy, że widowisko były krytykowane przez działającą w TVP Komisję Etyki, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz ludzi mediów.

Rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kochanowski, skierował do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego list, w którym prosił o udostępnienie jednego z odcinków III edycji programu "Gwiazdy tańczą na lodzie".

Jak napisał, dostał wiele sygnałów o wulgarnym języku używanym w tym programie. Chodziło o słynny odcinek, w którym prowadząca, Justyna Steczkowska, oraz jurorka, Doda, starły się słownie.

To nie jedyne kontrowersje związane z programem. Prasa prześcigała się w opisywaniu groźnych kontuzji, jakich doznali uczestnicy show: Conrado Moreno (musiał opuścić program) czy Michał Milowicz (miał złamaną nogę).

Qaqwqwrqw

Ponadto Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał TVP 2 emisji reklam w przerwie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" i zasądził 500 tys. zł na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pozew przeciw TVP złożyła stacja TVN.

Uczestnicy III polskich edycji:

I EDYCJA

* Miejsce*

 1. Olga Borys, Sławomir Borowiecki
 2. Rafał Mroczek,Aneta Kowalska
 3. Katarzyna Glinka, Łukasz Dzióbek
 4. Anna Popek, Filip Bernadowski
 5. Przemysław Saleta, Agata Rosłońska
 6. Piotr Zelt, Agnieszka Dulej-Urbańska
 7. Przemysław Babiarz, Michaela Krutská
 8. Maria Sadowska, Roger Lubicz-Sawicki
 9. Zygmunt Chajzer, Aleksandra Kauc
 10. Ewa Sonnet, Łukasz Jóźwiak
 11. Jarosław Kret, Sherri Kennedy
 12. Beata Sadowska, Sławomir Janicki
 13. Christina Bien, Maciej Lewandowski
 14. Ewelina Serafin, Michał Więcek II EDYCJA
Qaqwqwrqw
 1. Aleksandra Szwed, Sławomir Borowiecki
 2. Marcin Krawczyk, Magdalena Komorowska
 3. Aneta Florczyk, Maciej Lewandowski
 4. Robert Moskwa, Sherri Kennedy
 5. Weronika Książkiewicz, Łukasz Jóźwiak
 6. Karolina Nowakowska, Filip Bernadowski
 7. Tomasz Iwan, Agata Rosłońska
 8. Małgorzata Pieczyńska, Radek Dostál
 9. Robert Rozmus, Agnieszka Dulej-Urbańska 10.Katarzyna Pietras, Łukasz Dzióbek 11.Marek Kościkiewicz, Aleksandra Kauc 12.Marcin Rój, Elena Sokołowa III EDYCJA
 1. Samuel Palmer, Agnieszka Dulej-Urbańska
 2. Agnieszka Włodarczyk, Łukasz Jóźwiak
 3. Katarzyna Zielińska, Filip Bernadowski
 4. Beata Ścibakówna, Radek Dostál
 5. Michał Milowicz, Michaela Krutská
 6. Rafał Cieszyński, Elena Sokolova
 7. Gosia Andrzejewicz, Nicholas Keagen
 8. Paweł Konnak, Agata Rosłońska
 9. Katarzyna Burzyńska, Roger Lubicz-Sawicki
 10. Conrado Moreno, Magdalena Komorowska
 11. Jolanta Rutowicz, Łukasz Dzióbek
 12. Karolina Malinowska, Jan Luggenhölscher
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw