Trwa ładowanie...

Rada Programowa TVP chce odwołania Eurowizji Junior. Jest odpowiedź zarządu stacji

Zarząd TVP postanowił zareagować na żądania Rady Programowej TVP, która chce rezygnacji z organizacji Eurowizji Junior jeszcze w tym roku. Doszło do spotkania między stronami, na którym wszystko wyjaśniono.

Share
Jacek Kurski jest za organizacją Eurowizji Junior
Jacek Kurski jest za organizacją Eurowizji JuniorŹródło: ONS.pl
d2f3bzo

Rada Programowa TVP nie zgadza się na dalsze organizowanie Eurowizji Junior. Jej zdaniem konkurs jest niezgodny z obowiązującą ustawą o radiofonii i telewizji, która "zabrania rozpowszechniania audycji zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich".

W związku z tym Rada chciała porozmawiać z zarządem telewizji publicznej i możliwości rezygnacji z organizacji. 12 października doszło do spotkania.

Viki Gabor o swojej karierze. "Nie mam takiego dzieciństwa jak inni"

Członkowie Rady spotkali się z prezesem Jackiem Kurskim i Mateuszem Matyszkowiczem, członkiem zarządu. Nie zgodzili się ze stanowiskiem Rady i TVP dalej będzie organizować Eurowizję Junior. Ich zdaniem "celem konkursu jest "promocja kreatywnej i uzdolnionej młodzieży i tak jak poprzednio przeprowadzony będzie w sposób całkowicie bezpieczny dla jej uczestników".

d2f3bzo

W komunikacie udostępnionym przez Centrum Informacji TVP czytamy, że szefostwo stacji "dołoży wszelkich starań, aby podczas konkursu zachowane zostały najwyższe standardy etyki oraz wszelkie warunki bezpieczeństwa szczególnie dla młodych uczestników".

Eurowizja Junior 2020 ma odbyć się 29 listopada w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2f3bzo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f3bzo
d2f3bzo