Trwa ładowanie...
d3zf9h1

Przegrała program, ale pokazała coś ważnego

11\. edycja "Tańca z Gwiazdami" przeszła do historii z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na emocje i przegraną Julii Wieniawy. Po drugie show Polsatu pokazał, że nasze gwiazdy nie boją się zabierać głosu w palących sprawach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Wieniawa w ten sposób pokazała, co myśli o wyroku TK
Julia Wieniawa w ten sposób pokazała, co myśli o wyroku TK (Materiały prasowe)
d3zf9h1

To była najdłuższa i najdziwniejsza edycja "Tańca z Gwiazdami". Chodzi oczywiście o półroczną przerwę wywołaną pandemią koronawirusa, a następnie perturbacje związane z zakażeniami kolejnych uczestników.

Walka była niezwykle wyrównana i zażarta, tancerze dawali z siebie wszystko, a widzowie zdecydowali, że Kryształowa Kula i 100 tys. zł trafi do Edyty Zając i Michała Bartkiewicza.

Ale Julia Wieniawa zostanie zapamiętana nie tylko jako ta, która odpadła mimo umiejętności i show, jaki dawała na parkiecie.

d3zf9h1

Trybunał Konstytucyjny. Ten wyrok zmieni życie Polek na lata. "Krańcowe zniewolenie kobiet"

Podczas programu na żywo, kiedy pary czekały na wyniki głosowania, Wieniawa zdecydowała się zamanifestować, co myśli o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który de facto ogranicza Polkom do zera możliwość przerywania ciąży.

d3zf9h1

Na dłoni uczestniczki można było dostrzec czerwoną błyskawicę, czyli symbol Strajku Kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Jej autorką jest Ola Jasionowska – graficzka, ilustratorka i feministka.

Poglądy Wieniawy nie powinny dziwić nikogo, kto śledzi jej Instagrama. W piątek przed finałem show aktorka napisała wprost, że nie potrafi cieszyć się z finału, bo "cały ten program przestaje mieć dla niej znaczenie w obliczu tego, co się dzieje w naszym kraju".

Julia Wieniawa z błyskawicą Oli Jasionowskiej Materiały prasowe
Julia Wieniawa z błyskawicą Oli Jasionowskiej (Materiały prasowe)

Manifest Wieniawy nie był jedyną próbą zwrócenia uwagi na sytuację, w jakiej znalazły się Polki i ich bliscy. Podczas programu wystąpiły Kayah i Viki Gabor, które zmieniły tekst hitu "Ramię w ramię", tak aby pasował do bieżących wydarzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zf9h1

Podziel się opinią

Share
d3zf9h1
d3zf9h1