Paulina Guzik odchodzi z TVP po 8 latach. "Nie będę mamą bez pracy"

Paulina Guzik odchodzi z TVP po 8 latach
Paulina Guzik odchodzi z TVP po 8 latach
Źródło zdjęć: © TVP

20.05.2024 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paulina Guzik była członkinią redakcji katolickiej TVP, występującą w programach "Między Ziemią a Niebem" i "Balans bieli". Po ośmiu latach żegna się z pracą w telewizji, by więcej czasu poświęcić rodzinie. Na brak innej pracy bowiem nie narzeka.

Paulina Guzik oficjalnie pożegnała się z widzami "Między Ziemią a Niebem". W "Balansie bieli" będzie ją jeszcze można zobaczyć do końca czerwca, ale już teraz wiadomo, że jej przygoda z TVP dobiegła końca. Dziennikarka nie rozstaje się jednak z pracą w mediach.

- Przez ostatnie osiem lat spotykałam się z państwem na antenie Telewizji Polskiej w "Między Ziemią a Niebem" niemal w każdą niedzielę, a w "Balansie bieli" w poniedziałkowe wieczory. W niedzielę pewnie towarzyszyłam przy przygotowaniu obiadu albo pośpiesznym wyjściu do kościoła. Bardzo państwu za te osiem lat dziękuję i dzisiaj chciałam się pożegnać, choć mam nadzieję, że powiedzieć: do zobaczenia! - mówiła Guzik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Po to jest mama"

Dziennikarka przypomniała, że w ostatnim czasie nie występowała regularnie w niedzielnym programie. - Z jednego powodu: chciałam więcej czasu poświęcić mojej rodzinie i moim dorastającym dzieciom. Niezwykłą przyjemnością było to, że wreszcie mogliśmy wszyscy pójść na mszę św., a potem zjeść niedzielny obiad i jechać na lody - wyznała prezenterka.

- Po to jest mama, proszę państwa, żeby właśnie te niedziele i soboty spędzać z dzieciakami - i to wybrałam - dodała.

Guzik podkreśliła, że nie będzie teraz "mamą bez pracy", bo od stycznia 2023 r. jest szefem działu międzynarodowego w dużej amerykańskiej katolickiej agencji informacyjnej OSV News. Poza tym wykłada na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II ("Kształcę studentów, by byli dobrymi dziennikarzami").

"Między Ziemią a Niebem" to cotygodniowy magazyn informacyjno-publicystyczny, realizowany od 20 lat przez Redakcję Programów Katolickich TVP. W przeszłości prowadzili go Monika Kapinos i Grzegorz Miśtal. W "Balansie bieli" gośćmi Guzik są "wytrawni eksperci, którzy – choć przyjmując różne optyki i wrażliwości – analizują wydarzenia minionego tygodnia z kraju i ze świata pod kątem chrześcijańskiego systemu wartości".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także