Trwa ładowanie...
dhtqc0a

"Mam talent": zbierają pieniądze dla Patryka Niekłania. Wciąż jest w śpiączce

Finalista programu "Mam talent" w grudniu zeszłego roku uległ wypadkowi samochodowemu. Nadal znajduje się w stanie śpiączki. Aby mu pomóc i zebrać pieniądze na leczenie, zorganizowano niezwykłą imprezę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Niekłań miał poważny wypadek. Nie wybudził się ze śpiączki
Patryk Niekłań miał poważny wypadek. Nie wybudził się ze śpiączki (Instagram.com)
dhtqc0a

Patryk Niekłań przekonał do siebie jurorów i widzów programu "Mam talent", pokazując akrobacje na kole. Młody, sympatyczny gimnastyk natychmiast skradł ich serca. W show występował pod koniec 2018 roku - wziął udział w 11. edycji., która zakończyła się 1 grudnia. W finale zajął 3. miejsce, zachwycając wszystkich, którzy oglądali jego popisy. O 30-latku zrobiło się głośno.

Kilka dni później Niekłań znów był na ustach wszystkich, jednak powód był zupełnie inny. 2 grudnia, wieczorem Niekłań prowadził auto. Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Trafił do szpitala, a jego obrażenia były bardzo poważne. Mężczyzna do tej pory jest w śpiączce, przebywa w klinice "Budzik dla dorosłych".

dhtqc0a

- Trzeba było wycinać kierowcę, bo auto uderzyło w drzewo od jego strony. Siła uderzenia była tak duża, że z samochodu wypadł silnik, a kierownica się oderwała. Myślę, że jego atletyczna budowa ciała uchroniła go od poważniejszych uszkodzeń. Najprawdopodobniej wracał z Warszawy z finału "Mam talent", miał w pojeździe obręcz, z którą występował - przypuszcza informator serwisu echodnia.eu.

Najbliżsi Niekłania już w grudniu wspominali, że być może potrzebna będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Patryka. Teraz okazuje się, że AWF w Katowicach organizuje specjalne show, a kwota ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona dla Niekłania.

Show magiczno-akrobatyczne "Budzimy Patryka" odbędzie się 9 marca (sobota) na AWF-ie w Katowicach, poprowadzi je Oliwier Janiak. Bilety kosztują 70 zł. Na stronie wydarzenia na Facebooku czytamy:

dhtqc0a

"Zapraszamy na niezwykłe i niepowtarzalne wydarzenie, w którym wystąpią artyści z telewizyjnego programu 'Mam Talent' oraz akrobaci występujący w najlepszych cyrkach akrobatycznych na całym świecie. Niespotykany program z różnorodnym wydaniem akrobatyki powietrznej, gimnastyki z elementami tańca i sztuki cyrkowej, a także magii śpiewu i iluzji".

Będzie można obejrzeć występy takich artystów jak Lukas Gogol & Grzegorz Kuryła, Bartek Lewandowski, Inna Biliaieva, Mimosica, Agnieszka Marczak, Michal Derlicki, Sztrymy Gang, WOLF GANG Crew - U2E Studio, Aleksandra Melska - Aerial artist, Maciej Astramowicz - akrobatyka powietrzna (aerialist), ACRO Team Silesia, Kinga Strączek, Duo Stilla, Alter Trio, Anna Sobera & Jakub Wójcik - Movement Art, Ania Filipowska.

dhtqc0a

Na stronie "Mam talent" znalazły się takie informacje o Niekłaniu:

"Patryk ma 30 lat. Jest artystą cyrkowym. Pochodzi ze Starachowic, ale od czasu studiów mieszka w Katowicach. Patryk zawsze był bardzo sprawny fizycznie, od 6. roku życia trenował piłkę nożną, w wieku 12 lat zaczął trenować koszykówkę. Kontuzja wykluczyła go z czynnego uprawiania sportu. Wtedy zainteresował się sztuka cyrkową. Oglądał filmy w sieci i trafił na chłopaka, który wykonywał numer z obręczą. Postanowił, że spróbuje. Wszystkiego uczył się z filmów z internetu".

Niekłań ma żonę, która również zajmuje się gimnastyką, Annę Filipowską. Oboje są rodzicami kilkumiesięcznej córeczki.

Podziel się opinią

Share

dhtqc0a

dhtqc0a
dhtqc0a