Talent Show"Mam talent": zbierają pieniądze dla Patryka Niekłania. Wciąż jest w śpiączce

"Mam talent": zbierają pieniądze dla Patryka Niekłania. Wciąż jest w śpiączce

"Mam talent": zbierają pieniądze dla Patryka Niekłania. Wciąż jest w śpiączce
Źródło zdjęć: © Instagram.com

23.02.2019 13:58, aktual.: 23.02.2019 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Finalista programu "Mam talent" w grudniu zeszłego roku uległ wypadkowi samochodowemu. Nadal znajduje się w stanie śpiączki. Aby mu pomóc i zebrać pieniądze na leczenie, zorganizowano niezwykłą imprezę.

Patryk Niekłań przekonał do siebie jurorów i widzów programu "Mam talent", pokazując akrobacje na kole. Młody, sympatyczny gimnastyk natychmiast skradł ich serca. W show występował pod koniec 2018 roku - wziął udział w 11. edycji., która zakończyła się 1 grudnia. W finale zajął 3. miejsce, zachwycając wszystkich, którzy oglądali jego popisy. O 30-latku zrobiło się głośno.

Kilka dni później Niekłań znów był na ustach wszystkich, jednak powód był zupełnie inny. 2 grudnia, wieczorem Niekłań prowadził auto. Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Trafił do szpitala, a jego obrażenia były bardzo poważne. Mężczyzna do tej pory jest w śpiączce, przebywa w klinice "Budzik dla dorosłych".

- Trzeba było wycinać kierowcę, bo auto uderzyło w drzewo od jego strony. Siła uderzenia była tak duża, że z samochodu wypadł silnik, a kierownica się oderwała. Myślę, że jego atletyczna budowa ciała uchroniła go od poważniejszych uszkodzeń. Najprawdopodobniej wracał z Warszawy z finału "Mam talent", miał w pojeździe obręcz, z którą występował - przypuszcza informator serwisu echodnia.eu.

Najbliżsi Niekłania już w grudniu wspominali, że być może potrzebna będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Patryka. Teraz okazuje się, że AWF w Katowicach organizuje specjalne show, a kwota ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona dla Niekłania.

Show magiczno-akrobatyczne "Budzimy Patryka" odbędzie się 9 marca (sobota) na AWF-ie w Katowicach, poprowadzi je Oliwier Janiak. Bilety kosztują 70 zł. Na stronie wydarzenia na Facebooku czytamy:

"Zapraszamy na niezwykłe i niepowtarzalne wydarzenie, w którym wystąpią artyści z telewizyjnego programu 'Mam Talent' oraz akrobaci występujący w najlepszych cyrkach akrobatycznych na całym świecie. Niespotykany program z różnorodnym wydaniem akrobatyki powietrznej, gimnastyki z elementami tańca i sztuki cyrkowej, a także magii śpiewu i iluzji".

Będzie można obejrzeć występy takich artystów jak Lukas Gogol & Grzegorz Kuryła, Bartek Lewandowski, Inna Biliaieva, Mimosica, Agnieszka Marczak, Michal Derlicki, Sztrymy Gang, WOLF GANG Crew - U2E Studio, Aleksandra Melska - Aerial artist, Maciej Astramowicz - akrobatyka powietrzna (aerialist), ACRO Team Silesia, Kinga Strączek, Duo Stilla, Alter Trio, Anna Sobera & Jakub Wójcik - Movement Art, Ania Filipowska.

Na stronie "Mam talent" znalazły się takie informacje o Niekłaniu:

"Patryk ma 30 lat. Jest artystą cyrkowym. Pochodzi ze Starachowic, ale od czasu studiów mieszka w Katowicach. Patryk zawsze był bardzo sprawny fizycznie, od 6. roku życia trenował piłkę nożną, w wieku 12 lat zaczął trenować koszykówkę. Kontuzja wykluczyła go z czynnego uprawiania sportu. Wtedy zainteresował się sztuka cyrkową. Oglądał filmy w sieci i trafił na chłopaka, który wykonywał numer z obręczą. Postanowił, że spróbuje. Wszystkiego uczył się z filmów z internetu".

Niekłań ma żonę, która również zajmuje się gimnastyką, Annę Filipowską. Oboje są rodzicami kilkumiesięcznej córeczki.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także