Trwa ładowanie...
dzq27au

Leśniczówka

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Leśniczówka'' to polski serial telewizyjny, który jest emitowany w TVP1 od wiosny 2018 roku. Początkowo serial był nadawany w każdy piątek (po 2 odcinki), natomiast od września 2018 roku pojawia się od poniedziałku do środy po 1 odcinku.

Leśniczówka – opis fabuły, bohaterowie

Za reżyserię ''Leśniczówki'' odpowiada Maciej Żak, a scenariusz został napisany przez Zdzisława Brochowicza i Adriannę Lewańską. Piosenkę przewodnią serialu "Dom dobrych drzew" śpiewa Edyta Górniak.

''Leśniczówka'' opowiada o losach rodziny Katarzyny Ruszyc (Jolanta Fraszyńska). Kobieta po nagłej śmierci ojca Antoniego (Marian Dziędziel) przeprowadza się razem z partnerem Krzysztofem (Marek Bukowski) do malowniczej miejscowości Leśniczówka, gdzie znajduje się rodzinny dom Katarzyny.

Wkrótce po przeprowadzce okazuje się, że śmierć Antoniego, od lat pełniącego obowiązki leśniczego, przepełniona jest wieloma zagadkami oraz tajemnicami z przeszłości. Katarzyna chce rozwikłać tę zagadkę, ale na miejscu spotyka członków rodziny Karczów, którzy nie są jej przychylni. Okazuje się, że Bogdan Karcz (Henryk Talar) to najbogatszy mieszkaniec Leśniczówki i zamierza wzbogacić się jeszcze bardziej zdobywając coraz większe tereny miasteczka.

''Leśniczówka'' rozpoczyna się rodzinnym przyjęciem urodzinowym dziadka Antoniego. Na tę imprezę przybywa Katarzyna razem z partnerem oraz córkami Zuzą (Julia Kostow) i Polą (Agata Turkot). W trakcie przygotowań leśniczy żali się na poważne problemy z rodziną Karczów, będącą lokalnym potentatem branży drzewnej. Niedawno najmłodszy z nich, Daniel (Sebastian Jasnoch), świeżo upieczony absolwent leśnictwa, powrócił do domu. Rodzinne święto Ruszyców i Majewskich zostaje przerwane przez odgłosy wystrzałów.

Postrzelony Antoni trafia natychmiast do szpitala. Półprzytomny, rozmawia jeszcze z córkami Katarzyną i Maryną (Iwona Cichosz) oraz dawnym przyjacielem, księdzem Wiktorem (Zbigniew Lesień). Niestety mimo natychmiastowej pomocy medycznej Antoni umiera, pozostawiając rodzinę w żałobie.

W ''Leśniczówce'' śledztwo w sprawie zagadkowej śmierci Antoniego zostaje poprowadzone przez podkomisarza Nowackiego (Grzegorz Pawlak). Niedługo po pogrzebie ojca, Katarzyna odnajduje list od ojca oraz tajemnicze pamiętniki rodu Ruszyców. Bogdan Karcz zauważa w tym niezły interes i zamierza zdobyć dom Antoniego.

Janusz Karcz (Przemysław Bluszcz) nie zważając na niestosowną sytuację, składa Katarzynie ofertę kupna domu. Kobieta jednak nie ma zamiaru korzystać z lukratywnej propozycji i skupia się na przeprowadzce do odziedziczonej posiadłości. Wkrótce staje przed dylematem: zachować sekrety rodzinne czy ujawnić niewygodne fakty oraz rozwikłać niewyjaśnione tajemnice.

Leśniczówka – obsada

Obok odtwórców głównych bohaterów, czyli Jolanty Fraszyńskiej, Marka Bukowskiego czy Henryka Talara, w pozostałych rolach grają:

  • Michał Czernecki jako leśniczy Paweł Melech
  • Przemysław Bluszcz jako Janusz Karcz
  • Sebastian Jasnoch jako Daniel Karcz, syn Janusza
  • Agata Turkot jako Pola Majewska córka Katarzyny i Krzysztofa
  • Julia Kostow jako Zuza Majewska córka Katarzyny i Krzysztofa
  • Marian Dziędziel jako Antoni Ruszyc
  • Grzegorz Pawlak jako podkomisarz Ryszard Nowacki
  • Iwona Cichosz jako Maryna Ruszyc, siostra Katarzyny
  • Zbigniew Lesień jako ksiądz Wiktor.
Leśniczówka
Tytuł oryginalny

Leśniczówka

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

02.03.2018

Czas trwania odcinka

22 min.

Liczba sezonów

2

Reżyser
Muzyka
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzq27au
dzq27au
dzq27au