Trwa ładowanie...

„Którzy z wymienionych 20 lipca 1969 r. chodzili po Księżycu?” Znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju „Milionerzy”

W dzisiejszym odcinki teleturnieju „Milionerzy” padło pytanie: „Którzy z wymienionych 20 lipca 1969 r. chodzili po Księżycu?”. Sprawdź prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju „Milionerzy”.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

„Którzy z wymienionych 20 lipca 1969 r. chodzili po Księżycu?” Znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju „Milionerzy”Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d1ra3iu
d1ra3iu

W emitowanym dzisiaj odcinku teleturnieju „Milionerzy” zadano następujące pytanie:

„Którzy z wymienionych 20 lipca 1969 r. chodzili po Księżycu?:

A: Aldrin i Collins
B: Amstrong i Aldrin
C: Amstrong i Collins
D: Gagarin i Leonow

Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi można było grać 125 tysięcy złotych.

Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego „pół na pół”, zostały jej odpowiedzi B i D. Zaznaczyła B, która okazała się poprawną.

Przypominamy, że lądowanie człowieka na Księżycu było głównym celem misji Apollo 11. Historyczne wydarzenia nastąpiło 20 lipca 1969 roku. W skład załogi pierwszej amerykańskiej misji na księżyc wchodzili: dowódca – Neil Amstrong, pilot modułu księżycowego (lądownika) – Buzz Aldrin oraz pilot modułu dowodzenia – Michael Collins. Początek lotu Apollo 11 spędził na orbicie okołoziemskiej, następnie udał się w trasę liczącą 384 400 km. Po trzech dniach Apollo 11 wszedł na orbitę Księżyca. Armstrong i Aldrin przeszli do modułu księżycowego, który został odłączony, a następnie rozpoczęło się historyczne lądowanie. Astronauci wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku. Wkrótce Neil Armstrong przekazał Ziemi radosną wiadomość – „Orzeł wylądował”.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1ra3iu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ra3iu