Trwa ładowanie...
28-11-2011 11:04

"Bez tajemnic": "To jest dobrze napisany serial"

"Bez tajemnic": "To jest dobrze napisany serial"Źródło: HBO
d43jzd1
d43jzd1

[

]( http://www.fakt.pl )
Teraz, po kilku latach przerwy, Jerzy Radziwiłowicz powrócił na ekran. Gra główną rolę w pierwszej polskiej produkcji dla stacji HBO, serialu *"Bez tajemnic".*

Jeden z najlepszych polskich aktorów. Niezwykle utalentowany, powściągliwy, tajemniczy. Ma na koncie filmy, które na stałe wpisały się do kanonu klasyki polskiego kina. Podobnie jest z rolami teatralnymi.

d43jzd1

Kiedy powstawał jeden z najgłośniejszych polskich filmów, „Człowiek z marmuru”, Jerzy Radziwiłowicz rozpoczynał karierę. Film Andrzeja Wajdy był trzecim w dorobku aktora, ale rola legendarnego Mateusza Birkuta była pierwszą tak ważną. Po premierze „Człowieka...” każdy w Polsce wiedział, kim jest Radziwiłowicz. – Dzięki zagraniu Birkuta udało mi się wziąć udział w czymś ważnym, zrobić coś, co zostaje w pamięci widzów na wiele lat. (...) Ale to nie był kres i szczyt moich możliwości. Gdyby coś takiego nastąpiło, byłbym załamany. Na szczęście grałem dalej – mówił aktor w jednym z wywiadów. Zarówno Jerzy Radziwiłowicz, jak i partnerująca mu Krystyna Janda spotykali się potem zawodowo wiele razy, m.in. w kolejnym filmie legendzie, czyli „Człowieku z żelaza”.

Aktor wyspecjalizował się w rolach introwertyków, zamkniętych w sobie, pełnych tajemnicy postaci. Oglądaliśmy go, m.in. w filmach: „Bez końca”, „W zawieszeniu”, „Śmierć jak kromka chleba”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, a także w serialu „Glina”. Przez wiele lat Radziwiłowicz był aktorem Teatru Starego w Krakowie. W roku 1998 otrzymał angaż w warszawskim Teatrze Narodowym, gdzie występuje do dziś.

W telewizji Jerzego Radziwiłowicza oglądamy w odważnym obyczajowo serialu „Bez tajemnic”, gdzie gra główną postać – psychoterapeutę Andrzeja Wolskiego. Uznany specjalista, ojciec rodziny, pochłonięty dylematami swoich pacjentów, sam zmaga się z wieloma problemami, dlatego szuka pomocy u granej przez Krystynę Jandę Barbary. I tak, po latach, aktorzy znów spotkali się na filmowym planie. Jerzy Radziwiłowicz opowiadał niedawno o produkcji:

– To jest dobrze napisany serial. Poza tym to jest zawsze dla aktora interesujące, jeśli widzowie mogą go oglądać przez pięć dni w tygodniu, regularnie przez dziewięć tygodni; a jeszcze w czymś, co jest ciekawe, dobrze napisane i nietypowe, to tym lepiej.

d43jzd1

**[

]( http://aleseriale.pl/title,Bez-tajemnic-Jerzy-Radziwilowicz-opowiada-o-serialu,wid,122070,wiadomosc.html?_ticrsn=3&ticaid=5d1c1 )**

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Poczytaj więcej o serialach

[

ŻENUJĄCE POCZĄTKI GWIAZD. PO CO SIĘ TAK KOMPROMITOWAŁY?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8815,img,284267,fototemat.html )
[

CICHOPEK ROZSTAJE SIĘ Z HAKIELEM! TO NIE BYŁ ZWIĄZEK IDEALNY… ]( http://aleseriale.pl/gid,8820,fototemat.html )
[

SOCHA TOPLES! NIEGRZECZNA PRZESZŁOŚĆ GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,8877,img,285752,fototemat.html )
[

BRODZIK WYGLĄDA FATALNIE. PO CO TO ZROBIŁA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8695,img,281416,fototemat.html )

d43jzd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43jzd1