Trwa ładowanie...
d4lbf7h

13 posterunek

Najnowsze informacje
5.0
(4214 głosów)
Oceń:

"13 Posterunek" to polski sitcom wyreżyserowany przez Macieja Ślesickiego przy współpracy stacji Canal+ i Polsat emitowany od 24 grudnia 1997. Akcja serialu rozgrywa się na pozornie leniwym posterunku policji, umiejscowionym w jednej z dzielnic Warszawy, w pobliżu torów kolejowych, niedaleko fikcyjnych ulic Kawalerowicza, Lubaszenki, Hoffmana i Zanussiego.

Pewnego dnia do pracy na 13 posterunku zostaje oddelegowany Cezary Cezary (Cezary Pazura), którego wszyscy biorą za nowego komendanta. Korzystając z zamieszania Cezary postanawia wprowadzić własne rządy od zakupów niezbędnego stołu bilardowego poczynając. Bohater prowodyrem wszelkich nieszczęść i i głównym źródłem wszelkich katastrof nawiedzających posterunek.

Na 13 posterunku urzędują więc: posterunkowa Zofia (Joanna Sienkiewicz), która po pracy flirtuje z komendantem, mający problemy ze wzrokiem Stępień (Marek Walczewski), umięśniony policjant o bardzo małym rozumku Arnie (Piotr Zelt), Władysław Słoik (Marek Perepeczko) - Komendant z wiernym przyjacielem psem Pershingiem, uwielbiająca krótkie spódniczki, zakochana w Czarku policjantka Kasia (Aleksandra Woźniak) oraz policjanci: uwielbiający materiały wybuchowe Rysio (Arkadiusz Jakubik) i niepoprawny romantyk Luksus (Paweł Burczyk). Sporego zamieszania potrafią narobić także: była dziewczyna Cezarego Cezarego, prostytutka Jola (Dorota Chotecka) oraz jego siostra Agnieszka (Agnieszka Włodarczyk), mająca nieustanne problemy w szkole.

W serialu gościnnie wystąpiła cała plejada polskich gwiazd, w tym: Radosław Pazura jako bilardzista, Zbigniew Zamachowski w roli dróżnika, Anna Samusionek, Cezary Żak, Jacek Lenartowicz, Artur Żmijewski jako święty Mikołaj, Piotr Fronczewski, Beata Tyszkiewicz jako kobieta w jury Miss Policji, Krzysztof Kiersznowski, Olaf Lubaszenko w roli pijanego reżysera, Bogusław Linda, czy Małgorzata Foremniak.

"13 Posterunek" liczy 2 serie - łącznie 41 odcinków, każdy po około 25 minut. Pierwszy sezon nakręcony został przy współpracy z telewizją Polsat i emitowany w Canal+ oraz na Polsacie, natomiast drugi (znany jako "13 Posterunek 2"), Canal+ wyprodukował we własnym zakresie i emitował na stacji TVN.

13 posterunek
Tytuł oryginalny

13 posterunek

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Polska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lbf7h
d4lbf7h
d4lbf7h