Trwa ładowanie...
dnnx3fm

Zmarł Edward Mikołajczyk. Dziennikarz miał 79 lat

Nie żyje Edward Mikołajczyk, dziennikarz telewizyjny. Przed laty prowadził blok rozrywkowo-publicystyczny "Studio 2". Był też rzecznikiem PZPN, pracował w dyplomacji w Jugosławii. Miał 79 lat.
Share
Edward Mikołajczyk zmarł w wieku 79 lat
Edward Mikołajczyk zmarł w wieku 79 latŹródło: East News
dnnx3fm

Edward Mikołajczyk zmarł 7 września. O jego śmierci poinformowała jego córka.

Urodził się w Czechowicach w czasie II wojny światowej. W dzieciństwie musiał uciekać z rodziną przed okupacją nazistowską i radziecką. Był absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Później ukończył Zaoczne Wyższe Studium Zawodowe Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich przy PWSFTviT w Łodzi.

Małgorzata Kożuchowska zagra w filmie. Wcieli się w rolę żony Edwarda Gierka

W latach 70. prowadził telewizyjny blok rozrywkowo-publicystyczny "Studio 2" z Bożeną Walter, Tadeuszem Sznukiem i Tomaszem Hopferem. Później był prowadzącym program publicystyczny "Wszystko za wszystko".

dnnx3fm

W swoim dorobku ma też pracę w Biurze Programowym i Akademii Telewizyjnej TVP S.A., jako rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej i w służbie dyplomatycznej w Jugosławii.

Edward Mikołajczyk został odznaczony w 2002 r. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 20 października skończyłby 80 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnnx3fm

Podziel się opinią

Share
dnnx3fm
dnnx3fm