Trwa ładowanie...

"X Factor": Kaczyński krytykuje program!

"X Factor": Kaczyński krytykuje program!Źródło: AKPA
d1s0gog

Pierwsza seria „X Factora” skończyła się kilka tygodni temu, ale nadal nie cichną komentarze związane z programem. Produkcja cieszyła się wielką popularnością wśród widzów, ale doczekała się też licznego grona przeciwników. Dołączył do niego muzyczny autorytet, Bogusław Kaczyński. Co takiego ma do powiedzenia znawca polskiej kultury?

Bogusława Kaczyńskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Legenda polskiej sceny muzycznej nie ma najlepszego zdania o bijących rekordy popularności talent show. Co więcej, uważa, że takie programy, jak „X Factor” czy „Mam talent” są szkodliwe dla ich uczestników!

- Telewizje nagminnie urządzają muzyczne turnieje, w którym jurorzy mówią tym młodym ludziom, pięknie umalowanym, ubranym przez stylistów, uczesanych przez dobrych fryzjerów: "Masz wielki talent" albo "Mam w domu parę tysięcy płyt, ale brakuje mi tylko twojej". I ci ludzie zaczynają wierzyć, że są światowej sławy artystami. A potem program się kończy, wracają do swoich wiosek i okazuje się, że nawet tam nie robią kariery. I wtedy następuje załamanie – powiedział Kaczyński podczas wykładu udzielonego w trakcie finałowego koncertu Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Wyraźnie widać, że Kaczyński nawiązał w swoje wypowiedzi do Kuby Wojewódzkiego, który tak skomplementował Michała Szpaka w trakcie castingu do „X Factora”: - Wiesz co Michał, w domu mam parę tysięcy płyt. I brakuje mi jeszcze jednej. Wiesz jakiej? Twojej!

d1s0gog

Warto zauważyć, że po zakończeniu programu zainteresowanie jego uczestnikami bardzo szybko wygasło, a media komentowały koncerty Szpaka, na które prawie nikt nie przychodzi! Czy Bogusław Kaczyński nie powiedział głośno tego, o czym myślą wszyscy?

- Piszą do mnie potem mamy, babcie załamanych uczestników, bo ktoś ich nazwał gwiazdą, a nie robią kariery. "Panie Bogusławie, co robić", pytają. I piszą, że są intrygi w środowisku artystycznym. Ale ja mówię, jak to? Przecież oni nie żyją w środowisku artystycznym. Jeśli macie wnuki, dzieci, to wytłumaczcie im, że to tylko telewizyjne zakłamanie. Bo gdy skończy się program, organizatorzy szukają już nowych "gwiazd" do następnej edycji. Tylko że tak się nie robi. Nie wolno igrać z psychiką ludzką, bo to później w młodym człowieku powoduje załamanie – przytacza słowa Kaczyńskiego „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Uczestnicy talent show są gwiazdami nawet nie jednego sezonu! Ich sława jest bardzo krótkotrwała i zbudowana na chwiejnych fundamentach. Dopóki trwa program, dopóty producenci się nimi interesują. Koniec produkcji to dla nich bolesny moment, kiedy uświadamiają sobie, że byli tylko trybikami w wielkiej machinie show-biznesu.

- Ale dziś wielki profesjonalizm przestaje się liczyć, liczy się chwila, sekunda sławy. Ale nie dajmy się zwariować – apelował Kaczyński do słuchaczy wykładu.

d1s0gog

Czy za rok nadal będziemy pamiętać, kim był Michał Szpak czy Ada Szulc? Tak, jeżeli ich talenty obronią się same i udowodnią wszystkim, że ich popularność nie była tylko przypadkiem czy wynikiem kontrowersyjnego stroju. Przekonamy się już wkrótce, kiedy ruszy kolejna edycja „X Factora” i na scenę wejdą nowe „gwiazdy”…

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!

Teleshow.pl na Facebooku

Zobacz także:

Ikony i demony

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d1s0gog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0gog