Trwa ładowanie...

Wyszedł z więzienia po 8 latach i zaczął zabijać. Nie miał litości nawet dla dzieci

Policja znalazła jej ciało i zignorowała podejrzenie morderstwa. Mąż ofiary miesiąc później zamordował kolejne siedem osób.

Share
Wyszedł z więzienia po 8 latach i zaczął zabijać. Nie miał litości nawet dla dzieciŹródło: Fair Use
d3n0qmw

Na początku listopada minie 14 lat od zabójstwa Trevy Terrell Gray, którą znaleziono w płytkim grobie w okolicach Brookside Avenue w Waszyngtonie w stanie Pennsylvania. Na ciele kobiety widać było wyraźne ślady pobicia, jednak policja wykluczyła udział osób trzecich. Orzeczono, że była to śmierć w wyniku przedawkowania narkotyków. Śledczy zignorowali fakt, że pół roku wcześniej Treva wyszła za mąż za Ricky'ego Javona Graya. 28-letniego recydywistę, który tuż przed ślubem wyszedł na wolność po 8 latach odsiadki za napaść z bronią w ręku i handel narkotykami.

Rodzice zmarłej zeznali, że w dniu zabójstwa córka kłóciła się z mężem i doszło do rękoczynów. Mężczyzna miał nawet ślady zadrapania na ramieniu, ale tropy wskazujące na zabójstwo nie zostały podjęte przez śledczych.

Nie minęły dwa miesiące, a Ricky znowu ujawnił swoje sadystyczne zapędy. W Sylwestra 2005 r. Gray i jego bratanek Ray Joseph Dandridge napadli na 26-latka, który był później przez dwa tygodnie w śpiączce i stracił władzę w prawej ręce. Niestety, był to dopiero początek "dokonań" morderczego duetu.

d3n0qmw

Na zdjęciu od lewej: Ray Joseph Dandridge i Ricky Jarvoin Gray

Fair Use
Źródło: Fair Use

Tej samej nocy Ricky i Ray skierowali swoje kroki w kierunku domu Bogu ducha winnej rodziny Harveyów z Richmond w stanie Virginia. 39-letnia Kathryn Harvey była właścicielką sklepu z zabawkami i siostrą aktora Stevena Culpa ("JAG: Wojskowe biuro śledcze", "Doktor Quinn", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"). Jej 49-letni mąż był muzykiem. Oboje wychowywali córki w wieku 4 I 9 lat.

W Nowy Rok przyjaciel rodziny zauważył pożar w domu Harveyów i zadzwonił po pomoc. Ogień ugaszono, jednak obawiano się, że wszyscy domownicy zginęli w pożarze. Prawda okazała się o wiele bardziej przerażająca.

d3n0qmw

Ciała małżonków i dwóch dziewczynek znaleziono w piwnicy przywiązane do krzeseł za pomocą kabli i taśmy samoprzylepnej. Do zadania śmiertelnych ran mordercy użyli młotka i noży. Policjanci nie mieli podejrzanych.

Getty Images
Źródło: Getty Images

3 stycznia 2006 r. policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu dokonanym przez dwóch czarnoskórych mężczyzn i kobietę. Kilka dni później okazało się, że za każde z opisanych zdarzeń odpowiadali Ricky i Ray, a w ostatnim rabunku pomagała im Ashley Baskerville, dziewczyna Raya. Policja wpadła na trop zwyrodnialców dopiero, gdy zacierając ślady dokonali potrójnego morderstwa. Ostatnimi ofiarami Ricky'ego i Raya była Ashley Baskerville i jej rodzice.

Historia dwóch rówieśników mordujących całe rodziny wstrząsnęła Ameryką, która 18 stycznia 2017 r. dowiedziała się o wykonaniu wyroku śmierci na Rickym Javonie Grayu. Ray Joseph Dandridge odsiaduje dożywocie. Kulisy dokonanych przez nich zbrodni zostały przedstawione w serialu dokumentalnym "Nikczemne zbrodnie", który można obejrzeć w Telewizji WP. Jego autorzy próbują dowiedzieć się, dlaczego ludzie mordują i co popycha ich do takich czynów. W każdym odcinku przedstawiona jest para pozornie zwyczajnych ludzi, którzy łączą się, żeby razem popełnić zbrodnię.

d3n0qmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n0qmw