Trwa ładowanie...
d1j1biq

Doktor Quinn

Najnowsze informacje
4.4
(934 głosy)
Oceń:

„Doktor Quinn” (Dr. Quinn, Medicine Woman) to amerykański serial telewizyjny, amerykański hit lat 90-tych, utrzymany w konwencji westernu. Serial wyprodukowała amerykańska stacja CBS. Powstało 6 sezonów "Dr Quinn" oraz dwa filmy telewizyjne o przygodach młodej lekarki. W Polsce serial był emitowany w TVP1 i Hallmark.

Serial powstał na podstawie książki Dorothy Laudan. Obejmuje 150 odcinków, kręconych w niewielkich odstępach czasu od 1993 do 1998 roku. Serial nawiązuje do licznych wydarzeń historycznych, wielkich odkryć, emancypacji kobiet.

Opowiada o przygodach młodej lekarki, która zdecydowała się otworzyć praktykę w miasteczku Colorado Springs na Dzikim Zachodzie. Historia rozpoczyna się w 1860 roku. Michaela Quinn urodziła się 15 Lutego 1833r. w Bostonie. Jest córką Josefa i Elizabeth Quinn. Ma cztery siostry: Mary, Marjorie, Claudette i Maureen. Jej ojciec był lekarzem. Stąd pasja do medycyny młodej dziewczyny.

Michaela ukończyła Women's Medical College of Pennsylvania w 1860 roku. Praktyki zdobywała przez siedem lat u boku ojca przed jego śmiercią. Lekarka przeprowadziła się do Colorado Springs, gdy odpowiedziała na ogłoszenie pracy dla lekarza w miasteczku. Zamieszkała w pensjonacie położnej, Charlotte Cooper. Po jakimś czasie wynajęła od Sally'ego dom. Zamieszkała tam z dziećmi Charlotte Cooper, która zmarła po ukąszeniu węża. Lekarka zaopiekowała się Matthew, Colleen i Brianem.

Michaela zaprzyjaźniła się z Sully'm, a ich przyjaźń po pewnym czasie przemieniła się w związek. Sually i Michaela pobrali się 20 Maja 1870r. W maju 1871 roku urodziła im się córka, Katie.

W serialu w rolach głównych zagrali: Jane Seymour, Joe Lando, Chad Allen, Erika Flores, Jessica Bosman, Shawn Toovey. Jane Seymour zdobyła statuetkę Złotego Globa za rolę w serialu Doktor Quinn.

Doktor Quinn
Tytuł oryginalny

Dr. Quinn, Medicine Woman

Gatunek

dramat, familijny, serial, western

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

Bruce Nozick

Steven Williams (Kapitan)

Bob McCracken (Kowboj)

Edmund Shaff (Dr. Bernard)

Riff Regan (Mary)

Lorna Raver (Natalia)

Stephanie Niznik (Rose)

William Shockley (Hank Lawson)

Shawn Toovey (Brian Cooper)

Joe Lando (Byron Sully)

Erika Flores (Colleen Cooper)

Michael Trucco (Patrick Collins)

Chad Allen (Matthew Cooper)

Barbara Babcock (Dorothy Jennings)

Tim De Zarn (Sierżant Dixon)

Kristin Davis (Carey McGee)

Gary Grubbs (Clyde P. Hawkins)

Orson Bean (Loren Bray)

Joseph Gordon-Levitt (Zack Lawson)

Jane Seymour (Dr. Michaela 'Mike' Quinn)

Casper Van Dien (Jesse)

George S. Clinton (pianista)

Diane Ladd (Charlotte)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j1biq
d1j1biq
d1j1biq