Qaqwqwrqw

"Wołyń" w TVP. Jacek Kurski chwali się oglądalnością

Jacek Kurski pochwalił się na Twitterze wynikami oglądalności filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Oglądało go średnio 3,3 mln widzów. Film został wyemitowany w niedzielę 8 lipca, o 20:10.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Wołyń"
Kadr z filmu "Wołyń" (Materiały prasowe, Fot: Krzysztof Wiktor)
Qaqwqwrqw

Pretekstem emisji była rocznica krwawej niedzieli – 11 lipca. Jednak, jak tłumaczył Kurski Wirtualnym Mediom, tego dnia będzie rozgrywany półfinałowy mecz mundialu. Stąd decyzja o pokazaniu "Wołynia" w niedzielę. Był to premierowy pokaz tej produkcji w ogólnodostępnej telewizji.

Qaqwqwrqw

Historia opowiedziana w "Wołyniu" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia, 17-latka zakochana w Ukraińcu, zostaje wydana za mąż za bogatego polskiego gospodarza, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna, a Zosia zostaje sama z dziećmi. Wzrastająca niechęć między Polakami, Ukraińcami i Żydami prowadzi do aktów przemocy, które kończą się rzezią dokonaną na polskiej ludności.

W 2016 roku film był pokazywany na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zachwycił Jacka Kurskiego, który tuż po gali chciał wręczyć Wojciechowi Smarzowskiemu nagrodę specjalną w wysokości 100 tys. zł. Reżyser jednak odmówił przyjęcia nagrody. Powiedział, że przyjąłby ją, gdyby wręczono ją podczas gali, a nie po niej, w teatralnym foyer.

"Wołyń" miał premierę kinową w 2016 roku. Latem 2017 roku można było go obejrzeć na zakodowanym Canal+. Emisja w TVP była pierwszą w publicznej telewizji.

Qaqwqwrqw

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw