Trwa ładowanie...

"Większa gra": program trafi na antenę jesienią

Share
"Większa gra": program trafi na antenę jesienią
Źródło: AKPA
d2iopnc

Nowa wersja teleturnieju zyska nowy wystrój studia. Podobnie jak w przypadku "Sondy 2", ma być nowoczesny, ale nie przytłaczający. Ponadto, zmieni się formuła. Nie będzie to już trójetapowa rozgrywka, podczas której zawodnicy odpowiadają na pytania prowadzącego i ekspertów z danego tematu. Uczestnicy znów będą walczyć o nagrodę pieniężną, ale w sposób dostosowany do dzisiejszych wymogów telewizji. W zabawie mają się pojawić urządzenia, które pozwolą w łatwy sposób nawigować zadawanymi pytaniami i eliminować zawodników, informuje portal wirtualnemedia.pl.

- Minęła cała epoka w dziejach telewizji. Formuła "Wielkiej gry" byłaby zbyt wolna jak na obecne przyzwyczajenia widza, dlatego nie wrócimy do niej. Na pewno wprowadzimy teleturniej wiedzowy, który będzie nawiązywał do tradycji projektu "Wielkiej gry", ale nazwiemy go "Większa gra" –powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel.

d2iopnc

- Odklejenie od "Wielkiej gry" daje nam możliwość napisana teleturnieju od nowa, przez co nie musimy się martwić o prawa autorskie ani oparte o nostalgię porównaniadodał.

Prowadzący nie został jeszcze wybrany, ale pewne jest jedno – gospodynią programu nie będzie Stanisława Ryster. Kierownictwo Dwójki chcąc uniknąć porównań z poprzednią wersją "Wielkiej gry", pod uwagę do tej roli brało początkowo jedynie mężczyznę. Jednak w związku ze zmianą nazwy i unowocześnieniem formuły rozważa powierzenie tej funkcji kobiecie.

"Większa gra" będzie miała ponadto wydania specjalne, zatytułowane "Największa gra". Zmagać się w nich będą mistrzowie, którzy zwyciężyli w poprzedniej odsłonie. Będą też walczyć o większą niż standardowa nagrodę.

TVP2 jest na etapie kompletowania grona eksperckiego oraz przygotowywania pytań. Premiera "Większej gry" jest planowana na luty 2017.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Powróci "Wielka gra" i "Sonda"

d2iopnc

Podziel się opinią

Share
d2iopnc
d2iopnc